Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Святкування Різдва в Римі відбувається за посилених заходів безпеки

Людей навіть виводили з Ватикану, перше ніж запускати на святкову месу.

Християни західного обряду та більшість східних православних церков зустрічають Різдво Христове цієї ночі. Епіцентр святкувань для католиків традиційно – головний храм у Ватикані, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наразі там триває святкове богослужіння, котре транслюється онлайн на сайті tsn.ua. А за кілька годин до нього усіх паломників вивели з площі Святого Петра, аби перед початком меси її ретельно перевірили фахівці з питань безпеки. На церковну церемонію людей впускали після ретельного огляду, а оскільки охочих традиційно зібралося багато, то це тривало кілька годин. Суворі заходи безпеки виправдані, особливо з огляду на нещодавній теракт на різдвяному ярмарку в Берліні. Тому прочани поставилися до процедури із розумінням і вона не зіпсувала святкового настрою гостям Ватикану. "Ми тут з другої години дня і вже трішки втомилися. Але ми думаємо, це буде незабутня ніч. Папа – дуже велика особистість, і все має бути чудово. Ми дуже схвильовані", - кажуть паломники.

Перед початком меси відбулося урочисте відкриття вертепу на площі. Цього року статуетку немовляти Ісуса в ясла поклали представники жандармерії та пожежників Ватикану. Так губернатор висловив вдячність тим людям, які самовіддано присвячують себе служінню іншим. Не забув папа Франциск і про українців: глава католиків зібрав постраждалих від гуманітарної кризи на Донбасі гроші. Вранці всі чекатимуть на появу понтифікат на балкончику своєї резиденції, звідки він виголосить святкове послання світові та дасть благословення вірянам.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Відео Християни західного обряду зустрічають Різдво

Залиште свій коментар

Вибір редакції