Тереза Мей та представники ЄС уклали таємну угоду щодо Brexit - The Times

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про договір виданню повідомили високопоставлені джерела.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей та європейські переговорники уклали секретний договір  в результаті якого вся Велика Британія залишиться в Митному союзі ЄС навіть після Brexit.

Про це The Times повідомили високопоставленні джерела.

За даними видання, у підсумковому документі про вихід Великобританії з Євросоюзу буде прописана угода про збереження членства Британії в Митному союзі, причому Лондон залишить за собою право виходу з угоди. Таким чином, Мей хоче переконати євроскептиків, що Британія не залишиться в Митному союзі назавжди.

Крім того, Мей може домовитися про майбутнє економічне партнерство з Брюсселем, яке дозволить Британії зберегти можливість відкритої торгівлі з Євросоюзом за тією ж моделлю, на підставі якої ЄС веде співпрацю з Канадою. Переговори щодо Brexit знаходяться на "більш просунутому етапі, ніж повідомлялося раніше", зазначає Times. Підсумковий документ складатиметься з понад 50 сторінок.

Як зазначається в матеріалі, поступка Євросоюзу полягає у визнанні за Британією права здійснювати контроль товарів "на ринку", тобто на фабриках і в магазинах, а не на кордоні.

Збереження Британії в Митному союзі ЄС дозволить уникнути створення кордону між Північною Ірландією і республікою Ірландія. Питання кордону залишалося однією з найбільш суперечливих тем переговорів щодо Brexit.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Велика Британія та ЄС досягли попередньої угоди, яка надасть британським компаніям у галузі фінансових послуг постійний доступ до європейських ринків після Brexit.

Залиште свій коментар

Вибір редакції