"Всі засоби згодяться". Трамп не виключає введення надзвичайного стану в країні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американський президент хоче домогтися отримання коштів на будівництво стіни з Мексикою.

Президент США Дональд Трамп заявив у п'ятницю, 4 січня, що може ввести в країні режим надзвичайного стану, щоб у обхід Конгресу отримати фінансування на будівництво стіни на американо-мексиканському кордоні.

З такими словами він виступив в Рожевому саду Білого дому, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє CNBC.

Американського лідера запитали, чи розглядає він можливість введення в країні надзвичайного стану для виділення грошей на будівництво стіни без схвалення законодавців. "Я можу зробити це, якщо захочу. Я цього не зробив", - зазначив глава держави.

"Ми можемо ввести надзвичайний стан в країні і побудувати її [стіну] дуже швидко", - сказав Трамп. Він додав, що такі дії можуть бути необхідні "для безпеки країни". При цьому він не став наводити подробиць можливого рішення.

Як пояснює телекомпанія ABC, в разі введення надзвичайного стану в зв'язку з прикордонною ситуацією Трамп може використовувати для зведення огорожі кошти, виділені Конгресом для надзвичайних ситуацій. Проте, за оцінками телеканалу, після ухвалення даного рішення президент може зіткнутися з низкою юридичних проблем.

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп раніше відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" у США.

Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" у Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована.

Лідер демократів у Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп "повинен відмовитися від стіни – чітко й просто", щоби вивести уряд з "шатдауну".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковано. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу наприкінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ із Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

ВідеоТрамп заявив, що США більше не можуть виконувати роль "світового жандарма"

Сполучені Штати більше не будуть "світовим жандармом" - таку заяву президент Трамп зробив під час свого несподіваного візиту до Іраку. Там він вперше за свою каденцію відвідав американську військову базу. Президент і перша леді США зустрілися з солдатами та позували з ними для фото. 

Трамп заявив, що США більше не можуть виконувати роль "світового жандарма"

Залиште свій коментар

Вибір редакції