Трамп оголосив іранський Корпус вартових ісламської революції терористами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це перший випадок, коли США подібним чином характеризують державне військове угруповання.

Корпус вартових ісламської революції в Ірані є міжнародною терористичною організацією. Про таке рішення Сполучених Штатів Америки заявив президент цієї країни Дональд Трамп, повідомляє ВВС.

Білий дім звинуватив Іран у використанні КВІР для проведення міжнародної терористичної кампанії, зокрема підготовку та відправку бойовиків до Сирії, Іраку та Афганістану. Також в адміністрації Трампа вважають, що Корпус фінансує терористичні акції по всьому світу. Оголошення іранської організації терористичною покликане завдати удару по її грошах, оскільки бізнес-взаємини з її членами відтепер можуть кваліфікуватися, як фінансування тероризму.

ВідеоУ Ізраїлі екс-міністра засудили до 11 років тюрми за шпигунство для Ірану

Працювати на користь іноземної держави Гонен Сегев почав 7 років тому. Його завербували іранські спецслужби. Під час розслідування Сегева екстрадували з Африки, з Екваторіальної Гвінеї, де він жив останні кілька років. Це не перше його тюремне покарання. 

У Ізраїлі екс-міністра засудили до 11 років тюрми за шпигунство для Ірану

Це перше подібне рішення адміністрації Вашингтону щодо силових структур інших держав світу. Опоненти Трампа вже заявили, що воно може дати привід іншим державам подібно називати американські відомства і посадових осіб. За даними журналістів, проти цього рішення були деякі сенатори, а також керівництво ЦРУ. Дехто з американських силовків вважає, що тепер слід очікувати поодиноких нападів на американських військових на Близькому Сході.

Тим не менше, держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що через тиждень рішення щодо Корпусу вартових ісламської революції отримає практичні наслідки – санкції та міжнародний тиск на офіційний Тегеран. "Лідери Ірану не є революціонерами, і жителі заслуговують для себе кращого. Вони опортуністи", - заявив американець і додав, що його країна мусить "допомогти жителям Ірану повернути свою свободу".

Корпус вартових ісламської революції був створений незабаром після повалення шаха в 1979 році в якості збройної сили, покликаної захищати новий режим, а також служити противагою іранської регулярної армії. Чисельність "вартових", за деякими оцінками, становить близько 125 тисяч осіб. Корпус у своєму розпорядженні має власні сухопутні, морські та повітряні сили, розвідку та спецпідрозділи. Все це функціонує паралельно іранським збройним силам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції