Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ТСН розшукала віддалене американське селище, яке застрягло в минулому столітті

Тут немає мобільних та бездротового Інтернету

Життя в стилі п'ятдесятих. Віддалене американське селище живе без телефонів та бездротового Інтернету. Замість причепурених молодиць - письменники-відлюдники, фермери і бородаті науковці. Саме через їхню роботу з одним із найбільших у світі радіотелескопів, село живе в ритмі середини 20-го століття, йдеться в ТСН.19.30.

Люди не замикають оселі, коли йдуть, і вірять у те, що зелених чоловічків таки можна зустріти.

Тут один з найбільших у світі радіотелескопів. Той самий суперсекретний об'єкт, який в радянські часи був мрією і радянського шпигуна, і радянського науковця. Він розташований у так званій тихій зоні - місці, де не працюють мобільні телефони та Інтернет, а час зупинився у 50-х роках.

Саме тоді звели і обсерваторію, і телескоп, що збагатив науку багатьма відкриттями. Знайшов найтяжчу нейтронну зірку з відомих людству. З'ясував, що базові цукри - частина молекул ДНК - існують у Всесвіті всюди.

"Він настільки чутливий,що може отримувати сигнал в одну трильйонну вата. Як це вам правильно пояснити - він здатен відчути удар від сніжинки, яка падає на землю", - каже науковець.

Через таку надчутливість радіотелескоп вимагає самотності, аби ніщо не порушувало передачі. Тому в межах найближчих 80 кілометрів немає ні бездротового Інтернету, ані мобільного зв'язку. Єдина порушниця режиму - микрохвильовка замкнена у сталевий саркофаг.

"Нашим інженерам потрібно їсти, але для того, щоб мікрохвильовка не перебивала сигнал, ми її засунули ось у такий кожух і ввімкнути її можна тільки замкнений кожух", - каже науковець.

Центр місцевого життя: магазин, автозаправка і майже забутий засіб зв'язку - таксофон. Місцеві кажуть: з 50-х змінилися хіба що ціни. В магазині на автозаправці та сама дерев'яна підлога, старомодні шрифти написів. Консервовані супи і найкраще м'ясо на всю округу.

Місцеві не бояться виходити з дому без грошей: в магазині так само, як і 60 років тому, відпускають товари в кредит, записуючи борг на папірець.

"Кредитки в нас теж приймають, але вони мало в кого є. Ми тут всі один одного знаємо і довіряємо. Ось тут я записую, а потім в кінці місяця кажу, хто скільки винен. Можна не одразу всю суму приносити, якщо грошей мало", - розповідає продавщиця.

В Грін Бенку живуть науковці, фермери і кілька письменників, які вирішили перебратися сюди на кілька років, щоб закінчити роботу над книжками - сотні півтори людей. Гігантський телескоп тут можна побачити з будь-якої точки міста. Живучи поруч із ним легко повірити в чужопланетян.

Відео Віддалене селище в США досі живе в ритмі 50-х років минулого століття

Залиште свій коментар

Вибір редакції