У Межигір'ї непродані ялинки пустили на вітаміни для тварин

Свято закінчилося, а хвоя лишилася

У межигірському звіринці запропонували власний варіант утилізації новорічних дерев, на яких не знайшлося покупця, їх приймають у дарунок, йдеться в ТСН.19.30.

Тамтешні копитні ялинками та соснами не тільки граються, а й зміцнюють імунітет. Заклик звозити непродані дерева з'явився в Мережі вчора. А вже сьогодні приїхала перша машина, заповнена карпатськими ялицями.

Свято закінчилося, а хвоя лишилася. Непродані новорічні дерева в центрі столиці без нагляду, зате за ґратами. Кияни обурені. Знайти відповідальних за хвойний могильник не вдалося, тож небайдужі цілком спокійно витягують з-за ґрат сосни.

"Ми беремо її з собою і їдемо в Межигір'я, бо тамтешньому зоопарку необхідні вітаміни", - каже журналістка ТСН.

Про це на своїй сторінці повідомив біолог-консультант межигірського звіринцю Сергій Григор'єв. На його заклик привозити непродані хвойні мережева спільнота охоче відгукнулася - 5 тисяч схвалень і вісім тисяч перепостів за півтори доби.

У зоопарку разом із птахами дві з половиною тисячі тварин. Ялинки їсть тільки сотня. Для кожного окремо розроблений раціон, в основі якого сіно, ячмінь, кукурудза, овес. Хвоя для них - як харчовий додаток і джерело поживних речовин.

"Головне, щоб вона була нічим необроблена, тому що зараз цікава річ відбувається після Нового року - фантики на ялинках, спеціальні лаки, ароматизатори, для тварин це дуже небезпечно", - каже доглядальниця.

Додаткова загроза - чіпи, аби тварина не проковтнули ненароком, їх треба попередньо зняти. Нечіповану сосну журналісти подарували оленю Олежці. Він одразу ж узявся її атакувати.

Повну машину вітамінів привіз Сергій. Каже, свої ялинки продати встиг, а от товаришеві - пощастило менше. Зізнається, за кілька днів до Нового року ці гілочки потягнули б на десять тисяч гривень. Після свят їх збиралися спалити, та вчасно надибали оголошення. У копитних тепер запасів у кращому разі на місяць.

Щоб перетворити сосну на кістяк благородному оленеві Олежці знадобилося якихось півгодини. За цей час він устиг і погратися, і поласувати. Потім працівники зоопарку збирають по клітках гілляччя і стовбури і відправляють його на дрова.

Та порівняно з місячною потребою, майже тисяча кубометрів, те, що залишається після копитних - крапля в морі

Тож закриті частини вольєрів - опалюють, аби не пристосовані до українських широт тварини перезимували без втрат. Та якщо імунітет буде зміцнений хвоєю, морози тваринам не такі страшні.

Непродані ялинки зміцнять імунітет мешканців Межигірського зоопарку

У Межигірському звіринці запропонували власний варіант утилізації новорічних дерев, на яких не знайшлося покупця. Їх приймають в дар. Тамтешні копитні ялинками та соснами не тільки граються, але й зміцнюють імунітет. Заклик звозити непродані дерева з’явився у мережі вчора, а вже сьогодні приїхала перша машина, заповнена карпатськими ялинками.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: