У Білорусі відбулися дворові марші, танцювальні валентинки протесту і прогулянки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі відбулися дворові марші, танцювальні валентинки протесту і прогулянки

Associated Press

У Білорусі 190-й день протестів позначився акціями, лейтмотивом яких стала любов мітингувальників до своєї країни.

У Білорусі в неділю, 14 лютого, - на 190-й день протесту - відбуваються протестні акції проти режиму Олександра Лукашенка, лейтмотивом яких стала любов мітингувальників до своєї країни.

Як передав білоруський портал Tut.by, активісти в одному з районів Мінська вийшли на вулиці на знак пам'яті про Романа Бондаренка, який помер у віці 31 року після побиття невідомими у дворі свого будинку. За даними Опозиційного сайту "Хартія-97", в іншому районі відбувся дворовий марш. Присутні скандували: "Лукашенка - в автозак!". А жителі мікрорайону Чижівка записали "танцювальну валентинку всім вільним білорусам" і опублікували відео в Мережі.

У Гродно зробили акцент на єдності мітингувальників. "Ми різні - в цьому наше багатство! Ми разом - у цьому наша сила!", - такі гасла об'єднали демонстрантів.

У Бресті до "прогулянки" приєдналися кілька учасників з біло-червоно-білими прапорами, активісти вишикувалися в живий ланцюг.

Раніше, увечері в суботу, 13 лютого, силовики затримали на базі відпочинку "Огонек" неподалік від Мінська кілька десятків учасників і глядачів концерту.

"Всього на концерті було затримано 67 осіб. Чотирьох після складання протоколів правопорушення відпустили з Смолевицького РВВС", - йдеться в повідомленні на сайті правозахисного центру "Вясна".

Правозахисники зазначають, що також з РВВС відпустили неповнолітніх. Щодо затриманих складено протоколи. Правозахисникам відомі прізвища 18 із них, зокрема й музикантів. У центрі "Вясна" зазначили, що ввечері 13 лютого планувався концерт білоруських груп "Розбите серце пацана", Panska Moc і Ok-Band.

Протести після виборів президента

У Білорусі понад пів року не вщухають масові акції протесту після офіційного оголошення підсумків президентських виборів 9 серпня, переможцем яких ЦВК знову оголосила Олександра Лукашенка. Демонстранти звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових, чесних виборів, звільнення політв'язнів, а також припинення свавілля силовиків щодо протестувальників.

Представники опозиції сформували Координаційну раду для передавання влади, проте згодом всі члени Президії КС були або заарештовані, або опинилися за кордоном.

Від кінця 2020 року протестувальники в Білорусі змінили тактику, зробивши основним місцем проведення акцій не центральні вулиці та площі, а двори своїх будинків.

Як повідомлялося, у жовтні Євросоюз запровадив санкції щодо 40 чиновників з Білорусі за фальсифікацію виборів і репресії щодо учасників протестів. У листопаді ЄС розширив список, включивши в нього Олександра Лукашенка і ще 14 осіб. 17 грудня Рада ЄС схвалила наступне розширення санкцій проти режиму Лукашенка - візові та майнові заборони щодо ще 29 фізичних осіб, а також вперше - проти цілої низки підприємств.

Контрнаступ невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка - "Секретні матеріали"

Контрнаступ невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка - "Секретні матеріали"

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація