Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У білоруському музеї знайшли "печатку Мономаха"

Археологи вважають, що печатка належала київському князу.

У Білорусі на території Нового замку в місті Гродно археолог Іван Спірін знайшов печатку, яка могла належати київському князю з династії Рюриковичів Володимиру Мономаху. Про це повідомляє пресслужба Гродненського державного історико-археологічного музею.

"На гродненських замках чергова цікава знахідка. Кілька днів тому мінський археолог Іван Спірін під час робіт на Новому замку знайшов печатку, яку сміливо можна віднести до перших років існування Гродно. Такі свинцеві печатки заживалися на шнурках прикріплених до документів, наприклад листами. З печаткою будуть працювати фахівці, але вже можна припустити, що вона належить князю Володимиру Мономаху, батьку гродненської княжни Гафії", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на одному боці друку зображений Василь Кесарійський (небесний покровитель Мономаха), а з іншого – благопобажальний напис на давньоруській мові з проханням про Божу допомогу.

"Такі печатки відносяться до пізнього періоду влади Володимира Мономаха (після 1113 р.). Нагадаємо, що 1116 року великий київський князь Володимир Мономах видав свою дочку Гафію за князя Всеволодку Давидовича. Князь Всеволод (Усеваладка) і згадується як гродненський князь 1127 року — році першої літописної згадки про Гродно", – уточнили у музеї.

Нагадаємо, 2012 року повідомлялося, що приватний власник унікальної особистої кам'яної різьбленої ікони Володимира Мономаха може віддати її державі. 

Відео Золотий меч скіфських воїнів виявили запорізькі археологи під час розкопок на Мамай-горі

Це місце вважають одним з найменш досліджених істориками, тож науковці працюють там постійно. Цього разу вдалося натрапити на справді унікальне поховання, датоване шостим століттям до нашої ери.  

Золотий меч скіфських воїнів виявили запорізькі археологи під час розкопок на Мамай-горі

Залиште свій коментар

Вибір редакції