У Британії обрали нового спікера парламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спікер змінився вперше за 10 років.

Палата громад Великої Британії після відставки Джона Беркоу обрала на посаду спікера парламенту Ліндсея Гойла з Лейбористської партії.

Про це 4 листопада повідомляє BBC.

За Гойла проголосували 325 парламентаріїв, а його найближчий конкурент Крістофер Браянт отримав 213 голосів.

У вітальній промові Гойл пообіцяв бути неупередженим спікером.

Під час кампанії за обрання на посаду спікера Палати громад Гойл обіцяв сприяти тому, щоб голоси всіх парламентаріїв були почуті - незалежно від їхніх поглядів, партійної приналежності або політичного досвіду. Серед інших обіцянок Гойла - посилення безпеки парламентаріїв.

Традиційно спікер Палати громад Великої Британії відповідає за парламентські порядок і дисципліну - визначає порядок виступу депутатів і їх тривалість, відбирає поправки до законопроєктів, які виносяться на розгляд тощо.

У разі, якщо голоси депутатів розділилися порівну, спікер має право вирішального голосу.

Нагадаємо, 56-річний Джон Беркоу прослужив спікером Палати громад більше десяти років, а в політиці він - більше двадцяти, але прославився саме в останні два роки. Основною причиною цього, був Brexit, через який світ став стежити за тим, що відбувається в британському парламенті. 31 жовтня був останній день перебування Беркоу на посту. Про наміри залишити посаду він оголосив ще у вересні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції