Депутати парламенту Великої Британії проголосували за дострокові вибори

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це рішення має схвалити верхня палата парламенту.

У Великій Британії можуть відбутися дострокові вибори до парламенту. За це проголосували депутати палати громад, повідомляє ВВС.

Ініціативу прем’єр-міністра Бориса Джонсона підтримали 438 парламентарів, проти виступили 20. Згідно з процедурою, затвердити перевибори мають депутати Палати лордів. Це рішення очікують упродовж поточного тижня.

Відео Політична криза через Brexit: Борис Джонсон пропонує провести дострокові вибори

Євросоюз погодився перенести Brexit до 31 січня 2020 року. Таке вирішили у Брюсселі, як повідомив глава Європейської ради Дональд Туск. Вийти зі складу ЄС Велика Британія мала уже цього четверга. Утім, досі не вдалося домовитися про угоду, яка б врегульовувала перетин кордону та торговельні відносини із Європою після виходу. А це могло б призвести до чималих збитків для країни.    

Політична криза через Brexit: Борис Джонсон пропонує провести дострокові вибори

Якщо обидві палати парламенту висловляться за перевибори, британцям доведеться прийти на виборчі дільниці 12 грудня цього року. Прем’єр вважає це необхідним для того, щоби отримати підтримку серед виборців свого договору щодо Brexit. Сам остаточний вихід королівства із ЄС довелося переносити на січень через позицію депутатів парламенту.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції