Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Греції почали відмовляти священикам РПЦ у візах

Це пов’язано з конфліктом із Константинопольським патріархатом через питання автокефалії української церкви.

Членам Російської православної церкви стало набагато складніше отримувати візи через консульство Греції.

Кілька священиків вже поскаржились різним російським ЗМІ про відмову або ж певні проблеми під час отримання візи до Греції, передає BBC.

Так, настоятель храму Сергія Радонежського у Москві Віктор Біксей розповів російським ЗМІ, що отримав відмову в отриманні візи з формулюванням "немає підстав перебування на території Греції".

"У нас був придбаний тур, оплачені квитки, заброньований готель. Моїй матінці (дружині) і шістьом дітям дали візу, а мені - ні. Я двічі подавався. Обидва рази - відмова. Востаннє було півтора тижня тому", - розповів він BBC.

Наприкінці липня відмову у візі отримав і заступник голови церковного відділу із благодійності і соціального служіння Олександр Альошин.

"Ми з матінкою у липні купили путівки, оплатили готель і квитки. Я чесно вказав у анкеті, що працюю у синодальному відділі, надав довідку про доходи. Матінці візу дали, а мені відмовили наприкінці липня. Я вражений такою дискримінацією", - заявив священик.

Також кілька священиків поскаржились на те, що раніше Греція без проблем надавала довгострокові візи, однак зараз видає на кілька тижнів або місяців. Один із них, церковний публіцист Володимир Вігілянський, розповів, що подавав заяву на візу для багаторазового в’їзду, однак отримав її лише на 45 днів.

"25 травня ми отримали у візовому центрі паспорти із візами - дружині дали на три роки, а мені - лише на місяць. Я запитав дівчину, яка видавала нам паспорти, чому так? Дівчина відповіла: "Даремно ви написали, що ви священик. Якби написали, що пенсіонер, то дали б на три роки", - зазначив Вігілянський.

За даними джерел BBC, така зміна політики грецького уряду пов’язана із загостренням стосунків між Грецією та Росією, а також через суперечку між Константинопольським патріархатом та РПЦ щодо автокефалії української церкви.

"Це політика грецького уряду. Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу", - розповіло джерело.

Воно також зазначило, що Константинопольський патріархат тісно пов’язаний з Грецькою церквою через розташування в Греції святої гори Афон, а також його фінансуванні напряму з бюджету цієї церкви.

Джерело ж в російській церкві зазначило, що у Московського та Константинопольського патріархатів зараз "гострі відносини через Україну".

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно ухвалив звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від предстоятелів православних церков України патріарха Філарета та митрополита Макарія з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. 

Водночас в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримують. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. Вселенський Патріарх заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву і знехтувала правами Київського митрополита.

ВідеоУкраїнська православна церква отримає автокефалію

У цьому запевнив Петра Порошенка представник Вселенського Патріарха Варфоломія - митрополит Гальський Еммануїл. Делегація прибула до Києва відзначати річницю Хрещення Русі і привезла послання від Варфоломія. 

Українська православна церква отримає автокефалію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції