У Лаврова відреагували на справу Литвиненка: Підвели під потрібний результат

У МЗС вважають справу непрозорою та заангажованою. 

Представник МЗС Росії Марія Захарова заявила про те, що підсумкова доповідь щодо винних у вбивстві колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка є заангажованою.

Про це повідомляє прес-служба російського зовнішньополітичного відомства.

В Міністерстві стверджують, що кримінальна справа щодо колишнього співробітника ФСБ Литвиненка "затьмарила атмосферу двосторонніх відносин".

"Очевидно, що рішення про призупинення коронерського розслідування і початок "публічних слухань" мало яскраво виражену політичну підоснову. Причина зрозуміла - процес, всупереч своїй назві, не був прозорим ні для російської сторони, ні для громадськості, враховуючи специфіку закритого розгляду матеріалів під приводом "таємності", - сказала Захарова.

Представниця МЗС додала, що процес у справі "підводять під заздалегідь визначений, "потрібний" результат".

21 січня суддя Високого суду Лондона Роберт Оуен назвав винних у вбивстві колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка і  зазначив, що наказ міг віддати особисто президент РФ Володимир Путін. 

Олександр Литвиненко помер від отруєння полонієм 23 листопада 2006 року. Як було встановлено, 1 листопада він зустрічався з Луговим і Ковтуном в готелі Millenium, на зустрічі пив чай, який, імовірно, і був отруєний. Литвиненко отримав політичний притулок у Великобританії в 2001 році, до цього він піддавався переслідуванню з боку російських правоохоронних органів. Перебуваючи у Європі, колишній службовець ФСБ неодноразово критикував російську владу і президента Володимира Путіна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: