Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Лівії відновилися криваві бої за столицю Триполі

Зіткнення відбуваються на сході міста.

Поки у Лівії панує хаос, а конкурентні уряди продовжують змагатися за владу, боротьба за столицю Триполі відновилась.

Про це повідомляє Middle East Eye.

Зіткнення почалися нещодавно на сході столиці між силами, лояльними до уряду національної згоди (GNA), який підтримується ООН, і лояльними до Національної гвардії уряду порятунку (SG).

Для обох сторін столиця є важливою мішенню у регіоні, оскільки надає контроль над стратегічними активами, такими як лівійський центральний банк, повітряні та морські порти тощо.

Регіон Ґарабуллі, де відбулися зіткнення, вважається стратегічними воротами в місто, і боротьба там, можливо, повинна була стати початком масштабнішого бою. "Зіткнення у Ґарабуллі є свідченням того, що сили, які об'єднуються навколо національного уряду порятунку... так просто не здадуться, незважаючи на те, що вони зазнавали неодноразових військових поразок", – зазначив Маттіа Тоалдо, старший політичний діяч Ради Європи з міжнародних відносин.

У результаті зіткнень загинули щонайменше четверо, понад 20 людей отримали поранення, за даними міністерства охорони здоров'я уряду, яке визнається ООН. Тим часом, сили уряду порятунку витіснили далі від міста. "Масові затемнення продовжуються у Триполі. З останніх причин – лінії електропередач пошкодили у боях у Ґарабуллі", – повідомляють у соцмережах.

"Битва стосується Триполі, але не тільки Триполі: йдеться, по суті, про виживання загонів уряду порятунку", – сказав Тоалдо з посиланням на збройні сили, які підтримують уряд національної згоди.

Нагадаємо, 2011 року протести у Лівії переросли у справжню війну між прибічниками диктатора Муаммара Каддафі та противниками його режиму (прихильниками Перехідної національної ради). Основні бої розгорілися за столицю Лівії Триполі. ПНР захопила місто, а в жовтні Каддафі вбили.

У лютому 2012 у столиці Лівії Триполі розпочалося збройне зіткнення між двома революційними бригадами. Основні сили основні сили ісламістів концентрувалися на півночі. Бойовики скупчувалися навколо Сирта, рідного міста поваленого Каддафі, яке вони захопили внаслідок політичного хаосу 2014 року. 

Мапа ІД на півночі Лівії лютий 2016
BBC
Мапа дислокації військових сторін на півночі Лівії за лютий 2016 року

Уряд національної єдності тривалий час безуспішно боровся з терористами, після чого почав залучати військові сили США2016 року війська Лівії разом з ООН відбили авіабазу у терористів "ІД", а США завдали декілька авіаударів по бойовиках.

У лютому 2017 року у столиці сталися збройні сутички між угрупованнями, що підтримують уряд і його опозицією. Постріли лунали в декількох районах міста. Того ж місяця обстріляли кортеж прем'єр-міністра уряду Лівії, підтримуваного ООН.

Залиште свій коментар

Вибір редакції