У МЗС Чехії прокоментували появу "консульства ДНР" в Остраві

У МЗС Чехії прокоментували появу "консульства ДНР" в Остраві

У МЗС Чехії прокоментували появу "консульства ДНР" в Остраві

Дипломати кажуть про недоречність назви, але про заборону організації поки що не йдеться.

"Консульство" так званої "ДНР" в Чехії не є юридично правильно оформленою організацією, однак про заборону її діяльності ніхто наразі не говорить. Презентоване в одному з готелів міста Острава "представництво" терористичної організації з Донбасу дістало офіційну реєстрацію в місцевих органах влади, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ініціатором створення цього осередку стала Нела Ліскова – лідер місцевої антиєвропейської та антиамериканської організації під брендом "народної самооборони". Ця маргінальна структура має виразно проросійські позиції. А сама Ліскова була на окупованих росіянами територіях України та навіть викладала в мережу свої фотографії у військовому камуфляжі з нашивками терористичного угруповання "ДНР".

Бойовики "ДНР" відкрили своє представництво в Чехії

Бойовики "ДНР" відкрили своє представництво в Чехії

Під готелем відбулася акція протесту проти появи так званого "представництва" сепаратистів. У ній взяли участь місцеві чехи та представники української діаспори країни. Основним гаслом пікету стало визначення "Кремлівський театр". Подібним чином розцінюють ініціативу Ліскової і в офіційній площині. ""Пані Нела Ліскова наразі представляє себе на території Чехії "почесним консулом" самопроголошеної "Донецької республіки". Що ж до нашої позиції, як МЗС, то цей титул почесного консула вона не має права використовувати", - наголосила речник чеського дипломатичного відомства Ірена Валентова.

Казус ситуації полягає в тому, що міфічне "консульство" зареєстровано як громадська організація –тобто де-факто як клуб за інтересами. Юридично влада не може цьому зашкодити, бо ліберальне законодавство країни-члена ЄС вітає та заохочує громадські ініціативи. Однак українські дипломати вже висунули вимогу припинити діяльність цієї установи. Офіційної відповіді від МЗС Чехії на ноту протесту поки що не було.

Повʼязані теми:

Наступна публікація