У Німеччині відзначають 30 річницю від падіння Берлінської стіни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Урочистості з нагоди ювілею падіння Берлінської стіни в Німеччині тривають ще від 4 листопда і закінчаться 10-го.

У Німеччині 9 листопада відзначають 30-річницю від дня повалення Берлінської стіни 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель в інтерв'ю тижневику Spiegel назвала падіння Берлінської стіни "моментом щастя".

"Для мене 9 листопада 1989 було і залишається моментом щастя в німецькій історії. Так багато людей в НДР між 1949 і 1989 роками мріяли про свободу, і раптово ми змогли відкрито говорити про це! Ми змогли підняти наш голос. І сьогодні кожен також може підняти свій голос", - розповіла Меркель.

Канцлер також зазначила, що "для східних німців конкретного покоління життя з мирною революцією стало вільним, але не завжди більш простим".

"Мені також відомо, що, крім успішних регіонів, є і такі, в яких порожніють села, тому що діти і внуки виїхали. Проте, сьогодні, 30 років по тому, потрібно ясно сказати - навіть якщо є невдоволення суспільним транспортом, медичним обслуговуванням, діями держави або власним життям, це не дає права на ненависть і презирство до інших людей або навіть до насильства. Толерантного ставлення до такої поведінки бути не повинно", - додала канцлер.

Урочистості з нагоди ювілею падіння Берлінської стіни в Німеччині тривають ще від 4 листопада і закінчаться 10-го.

Зазначимо, що Берлінська стіна представляла собою укріплений кордон між Західним та Східним Берліном, який був зведений за наказом керівництва СРСР у 1961 році як "Антифашистський оборонний вал". Він був зруйнований 9 листопада 1989. Падіння цього муру, який тривалий час був сумним символом «холодної війни», означало возз’єднання Німеччини та початок падіння радянської тоталітарної системи.

Відео У Німеччині презентували інсталяції до 30-річчя падіння Берлінського муру

Там від Бранденбурзьких воріт розгорнули полотно з кольорових стрічок із побажаннями любові і миру. Усього до сітки таких прив'язали 100 тисяч. Полотно площею дві тисячі квадратних метрів автор ідеї, американський митець, спеціально зробив легким, щоб воно могло розвиватися на вітру. Над іншою інсталяцією працює голландська мисткиня.    

У Німеччині презентували інсталяції до 30-річчя падіння Берлінського муру

Залиште свій коментар

Вибір редакції