У Польщі хочуть назвати судна іменами колись підвладних їй міст, серед них і українських

У Польщі хочуть назвати судна іменами колись підвладних їй міст, серед них і українських

Фото: pixabay.com

Перший корабель, який компанія невдовзі має отримати з китайської верфі, матиме назву «Львів».

Польська державна судноплавна компанія планує надати замовленим на китайській верфі кораблям назви колишніх польських міст на території так званих «східних кресів».

Про це пише Radio Szczecin з посиланням на менеджера держкомпанії Польське морське пароплавство Павла Бжезицького.

Перший корабель, який компанія невдовзі має отримати з китайської верфі, матиме назву «Львів». Корабель матиме водотоннажність 39 тисяч тонн.

Подальші замовлені кораблі отримають назви міст на колишніх польських територіях, зокрема, йдеться про назви міст Вільнюс і Тернопіль.

«Ми змінюємо назви кораблів, які в основному вже готові і перебувають на китайських верфях. Ми поступово відновлюємо назви. Для західної Польщі це гарні і ностальгічні назви. Тому ми хочемо, щоб кораблі мали назви колишніх польських міст на східних прикордонних землях», – сказав Бжезицький.

У Польщі зазначають, що у німецькому флоті тривалий час присутній криголам «Штетин» за назвою колишнього німецького, нині польського міста Щецин.

Нагадаємо, у Польщі збираються відкрити новий пам'ятник жертвам Волинської трагедії, проект якого вже був показаний та викликав обурення серед людей, причетних до україно-польських стосунків. У центрі монумента розташовано стилізованого орла, у якому закомпонований хрест із дитиною, нанизаною на вила. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація