Перейти до змісту
У Польщі оприлюднили чергову порцію претензій до України: Час розплати за Катинь

У Польщі оприлюднили чергову порцію претензій до України: Час розплати за Катинь

Бартош Цихоцький вимагає від Києва рішень, а не консультацій.

Українці мають розплатитися за злочини у Катині.

Таку думку висловив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький в коментарі Польській пресовій агенції.

За його словами, наразі існують контакти між міністерствами закордонних справ України та Польщі, проте Київ не вирішує питання, «які б сприяли поступові в деяких двосторонніх питаннях, які загально звуться історичним діалогом".

"Ті питання відомі українській стороні багато років. Вони з’явилися не під час поточної каденції Сейму. Це й питання застосування мови радянських часів про польську окупацію західних українських земель. Це й питання церковної власності римо-католицької громади. Це й питання бездумної реабілітації чи глорифікації УПА й браку розплати за катинський злочин", − зазначив Цихоцький.

Фотогалерея Польща понад усе. У Варшаві націоналісти влаштували грандіозний марш (8 фото)

При цьому видання «Історична правда» пише, що політик міг помилитися, коли назвав «волинський» конфлікт «катинським». Відтак, незрозуміло, як Україна має розраховуватися за злочин, який здійснив НКВД за наказом Йосипа Сталіна. Катинський злочин – розстріл НКВД військовополонених офіцерів Війська Польського в лісі під с. Катинь Смоленської області та інших місцях в 1940 році.

Нагадаємо, через різке погіршення відносин Варшави та Києва через позицію Польщі Петро Порошенко провів телефонну розмову з Анджеєм Дудою. Сторони узгодили проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України та Польщі на рівні зовнішньополітичних радників наступного тижня у Кракові.

Відео У польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин