У Польщі затримали групу українців за незаконне масштабне виготовлення і продаж сигарет

Затримано 12 громадян України.

На заході Польщі у Великопольському воєводстві група осіб, серед яких було 12 українців,незаконно виробляли та торгували сигаретами. На момент затримання у них було майже 5,8 млн цигарок, 1,7 тонн тонн тютюнової суміші і один мільйон злотих готівкою (266 272 доларів США. — Ред.)

Про це повідомили слідчі центрального бюро поліції Польщі (CBSP).

Виявилося, що нелегальна фабрика діяла на приватній території в підсобному приміщенні, де також проживали 13 робочих, здебільшого це були іноземці. За результатами розслідування стало відомо, що сигарети, ймовірно, вивозилися контрабандою за межі Польщі і продавалися за кордоном.

Загалом на нелегальній фабриці під час обшуків виявили 5,8 млн сигарет із зареєстрованою торговою маркою відомого світового бренду, щонайменше 1,7 млн тонн тютюнової суміші й кількадесят піддонів із напівпродуктами. А також польські правоохоронці вилучили три автомобілі, зокрема, вантажівку. На ній, імовірно, й вивозили сигарети з Польщі.

Збитки Держказначейству Польщі становлять, попередньо, 6,5 млн злотих. Але, якщо буде доведено, що контрабандою торгували за кордоном, то у такому разі, втрати можуть скласти майже 40 мільйонів злотих.

Правоохоронці Польщі затримали 16 людей, причетних до незаконної оборудки, серед яких — 12 українців. Районний суд у Познані обрав для затриманих запобіжний захід у вигляді тимчасового тримання під вартою до трьох місяців.

Нагадаємо, раніше у Польщі в Пясечинському повіті Мазовецького воєводства викрили групу з восьми осіб, серед яких шестеро українців, які підпільно виробляли сигарети. На підпільному підприємстві було все настільки налагоджено, що зловмисники могли виготовляти один мільйон сигарет на день, і збували їх під виглядом двох відомих брендів.