У РФ готують масштабну реформу силових органів: Путін повертає МДБ

ЗМІ дізналися подробиці нових змін.

У Росії збираються впровадити реформу силових і правоохоронних відомств: до президентських виборів 2018 року передбачається, зокрема, створити на основі ФСБ Міністерство держбезпеки, повернути СКР в наглядову за ним Генпрокуратуру, а функції МНС розділити між Міноборони і МВС.

Про це повідомляє Коммерсант.

Як дізналося видання, МДБ може отримати можливість брати у своє провадження найбільш резонансні справи або здійснювати контроль за тими розслідуваннями, в основу яких лягли матеріали цієї спецслужби. За даними ЗМІ, також йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету держбезпеки СРСР. Передбачається, що нова структура отримає статус Міністерства держбезпеки (МДБ). При цьому в його склад увійдуть Служба зовнішньої розвідки і більшість підрозділів Федеральної служби охорони.

Передбачається, що співробітники МДБ будуть не просто супроводжувати і забезпечувати розслідування кримінальних справ, порушених за їхными матеріалами СКР і МВС, а здійснювати процесуальний нагляд за ними. Більше того, МДБ буде займатися забезпеченням власної безпеки у всіх правоохоронних і силових структурах.

Слідче ж управління МГБ, яке отримає статус главку, зможе приймати до свого провадження найбільш резонансні і кримінальні справи, які мають державне значення.

Під час реформи серйозні зміни можуть відбутися і в Слідчому комітеті Росії: СКР знову може стати структурою при прокуратурі Росії, з якої він був виділений в 2011 році. Відповідно, буде знижений і статус його головних управлінь.

Своєю чергою, Міноборони може бути посилене за рахунок включення до його складу військ цивільної оборони, а також рятувальних, пожежних та інших служб МНС. У МВС з розформованого міністерства відійде Держпожнагляд, який і раніше був в його структурі.

Крім того, в процесі ймовірнох реформи планується змінити сьогоднішніх керівників служб і відомств. Одним з них називають творця СКР Олександра Бастрикіна, якому вже нібито "дали зрозуміти, що в новій структурі він може розраховувати лише на почесну, але позбавлену управлінських повноважень посаду".

Раніше повідомлялося, що скандальний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін звільнився.

Залиште свій коментар

Наступна публікація