У РФ готують масштабну реформу силових органів: Путін повертає МДБ

ЗМІ дізналися подробиці нових змін.

У Росії збираються впровадити реформу силових і правоохоронних відомств: до президентських виборів 2018 року передбачається, зокрема, створити на основі ФСБ Міністерство держбезпеки, повернути СКР в наглядову за ним Генпрокуратуру, а функції МНС розділити між Міноборони і МВС.

Про це повідомляє Коммерсант.

Як дізналося видання, МДБ може отримати можливість брати у своє провадження найбільш резонансні справи або здійснювати контроль за тими розслідуваннями, в основу яких лягли матеріали цієї спецслужби. За даними ЗМІ, також йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету держбезпеки СРСР. Передбачається, що нова структура отримає статус Міністерства держбезпеки (МДБ). При цьому в його склад увійдуть Служба зовнішньої розвідки і більшість підрозділів Федеральної служби охорони.

Передбачається, що співробітники МДБ будуть не просто супроводжувати і забезпечувати розслідування кримінальних справ, порушених за їхными матеріалами СКР і МВС, а здійснювати процесуальний нагляд за ними. Більше того, МДБ буде займатися забезпеченням власної безпеки у всіх правоохоронних і силових структурах.

Слідче ж управління МГБ, яке отримає статус главку, зможе приймати до свого провадження найбільш резонансні і кримінальні справи, які мають державне значення.

Під час реформи серйозні зміни можуть відбутися і в Слідчому комітеті Росії: СКР знову може стати структурою при прокуратурі Росії, з якої він був виділений в 2011 році. Відповідно, буде знижений і статус його головних управлінь.

Своєю чергою, Міноборони може бути посилене за рахунок включення до його складу військ цивільної оборони, а також рятувальних, пожежних та інших служб МНС. У МВС з розформованого міністерства відійде Держпожнагляд, який і раніше був в його структурі.

Крім того, в процесі ймовірнох реформи планується змінити сьогоднішніх керівників служб і відомств. Одним з них називають творця СКР Олександра Бастрикіна, якому вже нібито "дали зрозуміти, що в новій структурі він може розраховувати лише на почесну, але позбавлену управлінських повноважень посаду".

Раніше повідомлялося, що скандальний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін звільнився.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: