Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ порівняли анонсовані США санкції з іракським сценарієм

Очільник Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ вважає, що санкції спрямовані на підрив російської економіки.

Анонсовані Держдепом США нові санкції проти Росії через "справу Скрипаля" нагадують іракський сценарій.

Про це заявив голова президії Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ Федір Лук'янов, пише "Інтерфакс".

"Судячи з усього, адміністрація, вводячи відкладені на три місяці санкції, розраховує тим самим підірвати російську економіку - ефект різко негативних очікувань, підвішеного "дамоклова меча" завжди сильніший, ніж одномоментна дія, до наслідків якої ринки і економічні суб'єкти швидко починають так чи інакше адаптуватися. Сукупність обставин, включаючи, насамперед, формулювання: використання зброї масового знищення, ультимативну вимогу допустити інспекторів, змушує згадати одну паралель - Ірак", - наголосив він.

На думку Лук'янова, вибравши як привід для введення санкцій інцидент в Солсбері, адміністрація, "найімовірніше, прагне замістити неприємний для неї санкцій привід - втручання Росії у вибори, про що твердить конгрес (причому вже превентивно йдеться про вибори 2018 року) - більш, з її точки зору, "нейтральним" і для неї вигідним".

"Оскільки вимога сформульована в ультимативній формі, це є гарантією її невиконання Росією. А відмовлятися від ультиматуму США не можуть (втрата обличчя). Тому запущена спіраль небезпечна", - зазначив він.

За словами Лук'янова, "наслідки зустрічі Путіна і Трампа розвиваються за тим же сценарієм, що і рік тому - що успішнішою є розмова, тим переконливішим "алібі" потрібно Білому дому, щоб довести відсутність симпатій до Росії".

"Минулого року - масштабний санкційний пакет CAATSA різко обмежив поле можливої між США і Росією співпраці. Цьогоріч - загрози зовсім перевести Росію в категорію повноцінних "країн-ізгоїв". Пропозиції, що звучать в конгресі про те, що Росію треба проголосити "спонсором тероризму", в разі реалізації унеможливлюють практично нічого, крім тиску та ізоляції", - сказав він.

Окрім цього, очільник Ради з зовнішньої і оборонної політики спрогнозував, що результатом анонсованих санкцій буде те, що "Білий Дім виведе напруження на нову висоту, конгрес заявить, що заходи недостатні і спробує закрутити гайки ще більше", - резюмував Лук’янов.

Нагадаємо, у середу, 8 серпня, у Росії почав падати рубль через новину про подробиці американського законопроекту про нові санкції проти Росії. "Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля 2018" пропонує об'єднати всі американські обмеження проти РФ в одну базу, створити спеціальний санкційний офіс і визнати Москву "спонсором тероризму". 

Своєю чергою у Кремлі стримано відреагували на анонсоване розширення санкцій США. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зауважив, що про контрзаходи говорити рано.

Вибір редакції