Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії "радянська весна" - The Washington Post

Журналіст Вілл Енглунд зібрав в один матеріал факти, які говорять про зміни в РФ.

У своїй статті в газеті The Washington Post з назвою "В Росії "радянська весна"", журналіст Вілл Енглунд пише про те, що Радянський Союз знову ожив у головах російських чиновників. Не сама ідеологія, а серйозність претензій на владу не лише у себе в країні, але і за кордоном.

"Радянська весна" Росії збіглася з появою "зелених чоловічків", які захопили Крим. Вона супроводжується патріотичним засудженням "інакомислячих" співгромадян і рядом нових обмежувальних законів.

У вівторок у ЗМІ з'явилося повідомлення про те, що міністр внутрішніх справ заборонив виїзд за кордон всім російським поліцейським. Незабаром ця заборона стосуватиметься й інших працівників правоохоронних органів. Тобто приблизно 4 мільйона держслужбовців не можуть залишати територію країни. І швидше за все не тільки вони, але й їхні дружини, діти.

Росіяни мали можливість безперешкодно подорожувати в інші країни. Торік, приміром, 40 мільйонів російських громадян побувало за кордоном. Тепер же деякі обмеження збираються повернути.

Не те щоб росіяни дуже співчували поліцейським, вони бояться, що може повернутися радянська система візового виїзду, і кому їхати закордон, а кому ні, вирішуватимуть місцеві чиновники.

Президент Володимир Путін дуже шкодував про розпад великого Радянського Союзу, про що він заявляв під час своїх виступів місяць тому, коли Росія анексувала Крим. А кілька російських парламентаріїв навіть подали до суду на Михайла Горбачова за те, що він допустив розпад СРСР.

До Держдуми Росії був внесений законопроект, який є частиною "антитерористичного" пакету законів, згідно з яким будь-який блогер, сторінки якого відвідують понад 3000 людей щодня, повинен офіційно зареєструватися, і перебувати на державному контролі. Згідно із ще одним законом, за участь у несанкціонованих мітингах або публікацію інформації, яка показує уряд або військових у негативному світлі, буде загрожувати до 5 років позбавлення волі. Також розглядається законопроект про введення курсу політичних інструкцій до шкільної програми.

Павло Дуров, засновник соціальної мережі "Вконтакте", повідомив у вівторок, що він залишив країну і ніколи не повернеться. Кремль і агенти ФСБ спочатку змусили його залишити керівництво компанією, а потім вимагали розкрити інформацію про лідерів опозиції. Їх цікавило абсолютно все, починаючи від Олексія Навального до учасників акцій протесту в Україні.

"Дуже страшно дивитися на те, як Росія ізолює себе від усього світу", - сказала Тетяна Локшина, активний захисник прав людини. "Після кількох тижнів істеричних висловлювань російська влада перейшла до ухвалення обмежувальних заходів".

Санкції, які ввели Сполучені Штати та інші західні країни, дуже вплинули на відродження радянської епохи. В окупованому Росією Сімферополі з'явилися банери з написом "Обережно! Агенти Заходу!".

Газета "Известия" повідомила про те, що члени Ради із захисту прав людини поширювали листи з темою англійською мовою, що свідчить про зв'язки з Держдепартаментом США, як вважає автор статті.

"Ідея про те, що якщо ти говориш англійською, ти секретний агент, належить до іншої ери", - говорить Тетяна Локшина.

Дмитро Рогозін, заступник прем'єр-міністра, хвалився, що Росія зробить космічні польоти на Місяць і Марс до 2030 р., не використовуючи жодного іноземного обладнання і технологій.

"Що викликає найбільше занепокоєння, так це те, що російські лідери роздувають патріотичну істерію великими обіцянками - сьогодні Крим, завтра Місяць - щоб переконати звичайних росіян у тому, що вони повинні добровільно відмовитися від всього нажитого за останні 20 років", - написав у своєму блозі економіст Євген Гонтмахер.

Дмитро Кисельов, ведучий новин, сказав в недавньому інтерв'ю газеті "Известия", що він не розуміє, чому "пропаганда" має негативне значення на Заході, який весь час намагається нав'язати свої цінності Росії. "Я думаю, ми зараз помінялися місцями, - сказав він, - тепер Росія - форпост свободи".

Залиште свій коментар

Вибір редакції