У Росії вперше визнали "бородатий" анекдот екстремістським

У Росії вперше визнали "бородатий" анекдот екстремістським

У Росії вперше визнали анекдот екстремістським

Таке рішення ухвалив індустріальний районний суд Іжевська.

У Росії, де "хвалебну" книгу про Путіна видають за працю Кіссинджера, вперше визнали екстремістським анекдот, опублікований в соціальній мережі "ВКонтакте".

Таке рішення ухвалив індустріальний районний суд Іжевська, тим самим задовільнивши позов прокуратури, повідомляє "Дождь" із посиланням на інформаційно-аналітичний центр "Сова".

Дана публікація являє собою анекдот з ксенофобним підтекстом, який починається з фрази "Суд. Справа про побиття кавказця", проте видання підкреслює, що, незважаючи на підтекст, анекдот не містить прямих закликів до насильства.

"Опублікувати сам анекдот ми не можемо, бо це б порушило статтю 20.29 Кодексу про адміністративні правопорушення (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів). Зауважимо лише, що це - переробка класичного радянського анекдоту про людину, який поглядає на свій годинник в громадському транспорті", - повідомляють у центрі.

В той же час, за інформацією видання, рішення суду було оскаржене у вищому суді людиною, що опублікувала анекдот у соцмережі "ВКонтакте", але верховний суд Республіки Удмуртія залишив скаргу без задоволення.

Нагадаємо, що раніше у Росії "Правий сектор" та "УНА-УНСО" визнали екстремістами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація