Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РПЦ закликали нищити внутрішніх ворогів для "повчання інших"

В якості прикладу "правильної" політики глави держави протоірей Чаплін привів царя Івана Грозного.

У фізичному знищенні деякої частини внутрішніх ворогів немає нічого поганого.

Таку думку в ефірі радіо "Ехо Москви" висловив Всеволод Чаплін, протоієрей Російської православної церкви.

Як приклад правильної політики глави держави він навів царя Івана Грозного.

"Все, що робив Грозний, виправдовувати не треба. Все, що робив Путін, виправдовувати не треба. Все, що робив Горбачов виправдовувати не треба. Але людина (Грозний) розширив межі країни. Заснував, якщо я правильно розумію, багато десятки нових міст. Але і найголовніше міг справлятися і з зовнішніми, і з внутрішніми загрозами, при цьому діючи набагато більш гуманно, ніж багато його сучасники волелюбної Західної Європи", - вважає священослужитель.

"Я розумію, чому бояться Грозного. Бояться сильної влади, яка не зупиниться перед тим, щоб жорстко розібратися з внутрішньої п'ятою колоною і збігтися з волею народу. Ось воля народу збігається з таким ідеалом як цар Грозний", - продовжив Чаплін.

Він також зазначив, що читав тексти Грозного і вважає, що там є "деякі мудрості і певний урок на майбутнє".

"А що, зрештою, що поганого в знищенні деякої частини внутрішніх ворогів. Що в цьому поганого?", - висловився священик РПЦ.

На уточнююче питання мається на увазі фізичне знищення людей: "Звичайно, а що в цьому поганого? Звичайно, у фізичному. Деяких вбивати можна і потрібно. Невипадково знищують злочинців".

Ведуча повідомила, що в Росії скасована смертна кара, але Чаплін заявив: "Не факт, що це було правильне рішення. Дивіться, навіть Бог, якщо ми читаємо Старий Завіт, якщо м читаємо Апокаліпсис, то є Новий Завіт, прямо санкціонує в майбутньому знищення великої кількості людей для повчання інших не як помста, не як покарання, а як повчання інших. Для повчання товариств іноді необхідно знищити певну кількість тих, хто гідний знищення".

Для вирішення того, кого знищити, має, на думку священика РПЦ, повинна збігтися воля народу і воля Бога.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що РПЦ закликає боротися з абортами за допомогою покарання лікарів та пропаганди сімейних цінностей на телебаченні, а також наполягають на розробці спеціальної державної програми з профілактики штучного переривання вагітності.

Залиште свій коментар

Вибір редакції