Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Румунії тисячі етнічних угорців влаштували мітинг з вимогою автономії

Секеї з 90-х років вимагають самоврядування для районів їхнього компактного проживання.

У румунському місті Тиргу-Муреш понад 2,5 тисяч етнічних угорців, яких у країні називають секеями, вийшли на мітинг з вимогою автономії для районів їхнього компактного проживання.

Про це повідомляє місцеве видання Mediafax.

Демонстранти розгорнули великий секейський прапор і скандували “Автономія!”. Вони ухвалили звернення до президента, парламента і уряду Румунії із відповідною вимогою.

Мітингувальники заявляють, що автономія Секейского краю не зачіпає суверенітет і територіальну цілісність Румунії і не суперечить конституції країни.

У Румунії з населенням понад 20 млн осіб у трьох повітах компактно проживають близько 670 тисяч секеїв. Вони вимагають автономії з 90-х років. У 2009 році румунські угорці навіть проголосили її, але офіційний Бухарест автономію Секейського краю не визнав.

Нагадаємо, віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці, які живуть за кордоном, мають право виступати за автономію та угорське громадянство. За словами політика, в угорському суспільстві та в угорському парламентському політикумі "існує спільний консенсус" щодо того, що угорці за кордоном мають право виступати за автономію, угорське громадянство та право голосу за це рішення. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції