Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Саудівській Аравії застрелили особистого охоронця короля

Під час сварки постраждали ще семеро людей – серед них правоохоронці.

У Саудівській Аравії застрелили особистого охоронця короля, бригадного генерала Абдель Азіз аль-Фагма.

Про це повідомляє агентство SPA.

Інцидент стався в будинку одного охоронця в Джедде у ніч проти 29 вересня, куди Абдель Азіз аль-Фагма приїхав у гості. Там у нього стався конфлікт з ще одним гостем на ім'я Мамдух бен Мешааль Аль Алі. Після сварки Мамдух взяв зброю і відкрив вогонь по всім, хто перебував у будинку.

Від отриманих поранень Абдель Азіз аль-Фагм помер в лікарні.

Брат господаря і служитель будинку отримали поранення. Вони у стабільному стані в лікарні.

Окрім цього, Мамдух продовжив стріляти й після прибуття правоохоронців. Він відмовився здаватися й відкрив вогонь по поліцейським. П'ятеро правоохоронців отримали поранення, перш ніж стрільця ліквідували.

Раніше наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд визнав, що несе відповідальність за вбивство журналіста Джемаля Хашоггі, бо воно сталося в період його управління державою. Однак, він наполягає, що не знав про вбивство.

Нагадаємо, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену у відомство не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмане.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

Пізніше The New York Times розповіла про перехоплену розмову Салмана та його помічника 2017 року, в якій принц начебто попередив, що піде за Хашоггі  "з кулею", якщо той не повернеться до Саудівської Аравії зі Сполучених Штатів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції