У шотландській церкві перестали вважати Бога чоловіком

У шотландській церкві перестали вважати Бога чоловіком

Єпископальна церква Шотландії розробила нову версію богослужільнихтекстів

Приписування Богу певної статі є спробою описати за допомогою мови те, що не піддається опису. Бог одночасно є і жінкою - вважають в одній із церков Шотландії.

Єпископальна церква Шотландії розробила нову версію текстів богослужіння, де звернення до Бога не вказує на його статеву приналежність.

З текстів, розроблених церковним комітетом з літургії, виключено також слово "людство" ("mankind"), оскільки в англійській мові одним зі значень слова "людина" ("man") є "чоловік".

Крім того, як один із варіантів закінчення церковної служби замість фрази "Во ім'я Отця і Сина і Святого духа" запропоновано використовувати більш нейтральне, як вважають священнослужителі, формулювання "В ім'я творця, рятівника і святителя".

Нові літургійні тексти не стануть обов'язковими і будуть використовуватися священиками залежно від їхніх особистих уподобань.

За словами керівника комітету Даррена Макферленда, приписування богу певної статі є спробою описати за допомогою мови те, що не піддається опису. "Ми не говоримо, що бог не чоловічої статі. Бог одночасно є і жінкою", - заявив про нововведення священик.

У той же час супротивники нововведення вважають, що підставою для реформи було бажання дотриматися політкоректності, що не відповідає духу біблійних текстів. Тим часом цитат з Біблії нововведення не стосуватимуться.

Про те, яку реакцію парафіян викликало нововведення, видання не повідомляє. Кількість парафіян Шотландської єпископальної церкви оцінюється в 54 тисячі осіб при загальній чисельності населення країни в 5 мільйонів.

Читайте також:

Батько коханця принцеси Діани готовий стати президентом Шотландії

Шотландія поновила розслідування теракту в Локербі

Шотландія відпустить лівійського терориста, який винен в смерті 270 людей

Повʼязані теми:

Наступна публікація