Шотландія поновила розслідування теракту в Локербі

За даними обвинувачення, відпущений нещодавно на свободу лівійський терорист аль-Меграхі діяв зі спільниками. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Шотландська поліція розпочала нове розслідування теракту на борту літака компанії Pan Am над шотландським містом Локербі в 1988 році, в результаті якого загинули 270 людей.

У королівській прокуратурі Шотландії заявили, що слідчі розглянуть "декількох нових аспектів" цієї справи. Водночас від додаткових коментарів там відмовились, назвавши це "недоречним".

За даними звинувачення, у лівійця Абдель Бассета аль-Меграхі, якого у 2001 році визнали винним в організації вибуху, але у серпні поточного року відпустили на свободу за станом здоров'я, могли бути спільники.

Рішення про поновлення розслідування було ухвалене шотландською владою, проте офіційний Лондон не має жодних заперечень.

"Ми завжди говорили, що цей теракт є жахливим злочином. Має статися правосуддя і всі версії повинні бути перевірені. Формальне це розслідування ніколи не закривалося, тому абсолютно доречно перевірити нові версії, якщо для цього є підстави", - заявив міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд.

Єдиним визнаним винуватцем цього теракту був лівієць Абдель Бассет аль-Мехрахі, засуджений в 2001 році шотландським судом до довічного ув'язнення. Проте в серпні 2009-го його звільнили з міркувань гуманності, оскільки аль-Меграхі страждав на смертельне захворювання – рак. Нещодавно британські ЗМІ поширили інформацію, що "локербійський бомбист" помер.

Незадовго до своєї смерті лівієць оголосив, що має докази своєї непричетності до теракту. За твердженнями його адвокатів, їм вдалося довести ненадійність інформації, наданої суду головним свідком обвинувачення.

Читайте також:

ЗМІ повідомили про смерть "локербійського бомбиста"

"Локербійський бомбист" опублікував докази своєї непричетності до теракту

Лівійського терориста зустріли як національного героя

Лівійського терориста, що підірвав літак у Шотландії, випустили з в’язниці

ВідеоТеракт в Локербі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: