Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Приватна армія "Щит". У Росії викрито ще одну ПВК, найманці якої гинуть у Сирії

Її найманці охороняли об'єкти компаній знайомого Путіна бізнесмена Тимченка.

На території Сирії діє декілька російських приватних військових компаній, одна з них ПВК "Щит" функціонує від 2018 року. Це з'ясували під час розслідування журналісти російської "Новой газеты".

Видання пише, що приватна військова компанія "Щит" розташована в підмосковній Кубинці поруч із 45-ю окремою гвардійською бригадою спецназу ВДВ. Хто є власником бази невідомо. Утім, як зазначає газета, за ПВК "Щит" можуть стояти високопоставлені колишні або чинні генерали з Міноборони, а також ветерани Повітряно-десантних військ, проте конкретні прізвища не називаються.

Бійці "Щита" охороняють близько п'яти підприємств на території Сирії. Кожен об'єкт охороняє близько 25-30 осіб, яких змінюють  кожні три місяці. Щомісяця вони отримують близько 120 000 рублів, хоча раніше зарплата бійців складала 180 000 рублів. У військових "Щита" немає танків чи артилерії, вони обходяться важким стрілецьким озброєнням.

Крім того, військові охороняють "Стройтрансгаз", що контролює знайомий президента РФ Геннадій Тимченко, котрий, до слова працює на території Сирії від 2000-х років.

За інформацією газети, 15 червня 2019 року троє бійців бійців "Шаман", "Кайрат" і "Танкіст" загинули в бою на нафтових полях на північ від Пальміри. За даними видання, військові працювали на "Щит". Один із загиблих, 32-річний "Танкіст", родом із Пермі, раніше воював на Донбасі, інший 42-річний "Шаман" народився в Хасії, і встиг побувати у лавах Французського іноземного легіону. Обидва були в лавах збройного бандформування "Вагнер".

Як зазначається, рідні загиблих отримали довідки про смерть військових арабською мовою та із перекладом на російську, завірені вони були печаткою російської авіабази в Хмеймім. У військкоматі родичці "Шамана" повідомили, що загиблий працював на приватну організацію.

Нагадаємо, у лютому 2018 року стався найбільший розгром російських найманців з ПВК "Вагнер". За різними даними, кількість загиблих сягнула понад 200 осіб. Всі вони були найманцями "приватної військової компанії Вагнера" і до відправки в Сирію встигли повоювати на боці терористів на Донбасі. Серед них - жителі міста Асбест Свердловської області 38-річний Станіслав Матвєєв та 45-річний Ігор Косотуров. Також загинув активіст незареєстрованої партії "Інша Росія" Кирило Ананьєв. Його однопартійці також зазначили, що поранених із Сирії доправили до Москви та Санкт-Петербурга. 

Влада Росії заперечує причетність до участі у війні в Сирії російських найманців. І згодом не просто спростовувала інформацію про втрати, а й підробила свідоцтва військових про смерть.

ВідеоПрезидент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

США виводять війська із Сирії. Інформацію про це підтвердили у Білому домі після того, як президент Дональд Трамп заявив у Twitter про перемогу над терористичним угрупованням "Ісламська держава". 

Президент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції