Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учасники переговорів щодо Сирії домовилися про перемир'я

Припинення вогню триватиме тиждень.

Учасники переговорів щодо Сирії домовилися про перемир'я.

Припинення військових дій в країні розпочнеться протягом тижня після підтвердження сирійським урядом і опозицією.

Країни-учасниці міжнародного процесу домовилися використовувати свій вплив для негайного забезпечення гуманітарного доступу.

За словами глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера, досягнута конкретна домовленість про направлення гуманітарних вантажів до Сирії до кінця цього тижня. Він підкреслив, що США і Росія повинні тісніше узгоджувати свої дії в Сирії, і найближчим часом представники обох країн проведуть переговори на цю тему. За його словами, їх підсумки повинні позначитися на гуманітарній обстановці і деескалації конлікту в Сирії в найближчі дні.

Держсекретар США Джон Керрі зазначив, що прогрес щодо Сирії досягнуто в питаннях гуманітарного доступу і припинення вогню. За його словами, сторони домовилися домогтися встановлення режиму припинення вогню в Сирії протягом тижня. Щоправда, терористичних груп це не стосується.

Всі учасники зустрічі в Мюнхені погодилися, що женевські переговори повинні відновитися якомога швидше, додав держсекретар. ООН буде контролювати доставку гуманітарної допомоги із залученням країн, які мають вплив на ситуацію в Сирії.

Наявні розбіжності щодо Сирії необхідно усунути в ході переговорів, в яких повинен брати участь і її президент Башар Асад, додав Керрі. Держсекретар не виключив консультацій між урядом і опозицією Сирії на наступному тижні.

Нагадаємо, що раніше Меркель заявила, що нажахана жорстокими бомбардуваннями Росією мирних сирійців.

Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган виступив з різкою заявою на адресу дій російських військових у Сирії, назвавши Володимира Путіна "в сутності окупантом" цієї країни.

Проте міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що Росія посилює конфлікт у Сирії. Це провокує збільшення потоку біженців з охопленої війною країни.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції