Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угода України з Константинополем. У РПЦ різко висловилися про патріарха Варфоломія

Москва вважає, що Константинополь не може бути координувальним центром для православних церков.

У Російській православній церкві вважають, що Вселенський патріарх Варфоломій I, підписавши з президентом України Петром Порошенком угоду про створення єдиної помісної української православної церкви, виконує "замовлення з-за океану". Мовляв, це "політичний крок" і лежить поза канонічним полем.

Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату, митрополит Волоколамський Іларіон, передає ТАСС.

"Останні кроки і рішення патріарха Варфоломія, включаючи підписання сьогоднішньої угоди, лежать поза канонічним полем, а перебувають виключно в політичній площині. Виконуючи замовлення з-за океану, спрямоване на ослаблення і розчленовування єдиної Російської церкви, патріарх Варфоломій поспішає виконати це замовлення, поки не змінилася політична кон'юнктура і поки при владі на Україні перебуває нинішній президент", - сказав представник РПЦ.

Він також заявив, що після легітимізації глав УПЦ КП та УАПЦ патріарх Варфоломій, мовляв, протиставив себе канонічному світовому православ'ю і вже не може претендувати на роль всесвітнього координатора для інших православних церков.

"Ставши на шлях розколу, Константинопольський патріарх зробив ще один крок на шляху протиставлення себе повноті православної церкви. Якщо раніше за згодою помісних церков Константинопольський патріархат виступав для них як координувальний центр, то тепер такого центру більше не існує: Константинопольський патріархат добровільно самоусунувся як такий", - сказав митрополит.

Нагадаємо, сьогодні, 3 листопада, в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

ВідеоІще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Цей договір, зазначив Патріарх, має прискорити процес надання автокефалії Українській церкві. Текст документа не оприлюднюють, утім, за даними ЗМІ, в ньому йдеться про деякі деталі процедури надання українській церкві Томосу. 

Іще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Константинопольський патріархат на засіданні синоду 9-11 жовтня оголосив, що приступає до процесу надання автокефалії церкви України. Він скасував рішення 1686 року про перехід Київської митрополії під юрисдикцію Московського патріархату і заявив про відновлення ставропігії в Києві (статусу підпорядкування безпосередньо Константинопольському патріарху). Також було ухвалене рішення зняти анафему з глав двох українських церков - Філарета з Київського патріархату і Макарія з Української автокефальної церкви. У відповідь на ці дії синод Російської православної церкви 15 жовтня ухвалив рішення про неможливість подальшого євхаристійного спілкування (спільне служіння літургій) з Константинополем.

Залиште свій коментар

Вибір редакції