Україна і Китай планують витратити на спільні проекти 7 млрд доларів

Україна і Китай планують витратити на спільні проекти 7 млрд доларів

Фото: УНІАН

Такими планами країни відзначили 25 років встановлення дипломатичних відносин.

Україна і Китай виходять на новий стратегічний рівень взаємодії, в рамках якого планується реалізація спільних проектів на суму 7 млрд дол.

Про це повідомляється на сайті уряду з посиланням на результати зустрічі прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем’єром Державної ради Китаю Ма Каєм у Києві.

Як зазначається, Китай послідовно підтримує Україну і впевнено входить до трійки найбільших торговельних партнерів нашої держави. За 9 місяців цього року товарообіг між країнами зріс на 14,5% - до 5,6 млрд дол. 

Володимир Гройсман відзначив, що Київ розраховує на активну участь китайських інвесторів у масштабній приватизації українських активів.

"Ми будемо відкривати нові можливості для інвестування, в тому числі шляхом ухвалення нового законодавства про приватизацію, концесію. Це може стати інструментом залучення капіталу в Україну", - сказав прем'єр-міністр України.

Гройсман додав, що Україна є і буде надійним партнером за транскордонними проектами, передусім логістичного спрямування. 

Своєю чергою, Ма Кай повідомив, що "Ми готові стимулювати інвестування і, таким чином, сприяти відновленню економіки України". Він наголосив на тому, що Китай звертає велику увагу на співпрацю з Україною, як в політичному, так і в торгово-економічному аспектах.

Китай зацікавлений у співпраці з Україною в проекті  «Один пояс – один шлях», розвитку інфраструктури та агросфери України, а також співпраці в авіабудуванні, освоєнні космосу та в енергетиці. 

Під час зустрічі було підписано низку документів, зокрема план дій України з побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та програму інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі.

Президент України Петро Порошенко також зустрівся з віце-прем’єром Державної ради Китаю. Президент закликав владу Китаю дотримуватися політики невизнання тимчасової окупації Росією українського Криму та висловив зацікавленість у проекті «Один пояс – один шлях».

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко підписав угоду з китайськими компаніями щодо будівництва метро на Троєщину. Він наголосив, що для будівництва мосту та запуску нової гілки метро необхідні величезні кошти, приблизно 400 млн євро. Німеччина уже виділила 200 тис. євро на експертну оцінку стану мосту, а 85% від прогнозованої вартості нової гілки метро буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація