Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ірані стратили відомого фізика-ядерника через підозру у співпраці з США

Шахрам Амірі міг передати США секретну інформацію про ядерну програму Ірану.

В Ірані стратили відомого фізика-ядерника Шахрама Амірі, якого звинуватили в державній зраді.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на матір вченого.

Амірі, ймовірно, він повісили, після чого його тіло повернули родині для поховання.

Шахрам Амірі зник безвісти під час поїздки в Мекку на хадж в 2009 році. Через рік стало відомо, що він перебуває в США. За словами самого вченого, там співробітники ЦРУ інтенсивно його допитували, щоб отримати інформацію про іранську ядерну програму, якою Амірі, за деякими даними, володів.

Науковець повернувся на батьківщину в 2010 році. Він стверджував, що йому вдалося втекти від американських спецслужб. В Ірані спочатку його зустріли як героя, проте вже в 2011 році фізика заарештували за держзраду і засудили до тривалого тюремного ув'язнення.

Раніше американські офіційні особи повідомили ВВС, що вчений з власної волі втік до США і передав багато секретних даних.

Нагадаємо, що США і ЄС скасували режим санкцій щодо Ірану. Це сталося одразу після доповіді МАГАТЕ, яке підтвердило виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми.

14 липня 2015 року Іран і шістка західних країн узгодили історичну ядерну угоду, згідно з якою, Іран бере на себе зобов'язання за жодних умов не прагнути до володіння, розробки й отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї. Своєю чергою, країни Заходу обіцяли зняти економічні санкції із країни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції