Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В США відкрили справу проти українця, який командував СС Галичина

Михайла Каркоця звинуватили у співпраці з нацистами і розстрілі цілих польських сіл.

В США відкрили справу проти українця Михайла Каркоця за військові злочини під час Другої Світової війни, коли він очолював Український легіон самооборони,а пізніше – СС Галичина.

Як повідомляє The Daily Mail, 94-річний Каркоць народився в Луцьку. У 1945 році він емігрував до США, переконавши американську сторону, що не брав участі в бойових діях. Впродовж останніх 60-ти років жив у Міннесоті. 

У часи Другої Світової війни, Каркоць був членом ОУН і одним із засновників Українського легіону самооборони, який був сформований розвідувальним підрозділом СС. Пізніше, у 1945-му він допоміг нацистській Німеччині сформувати загін СС Галичина.

Сам Каркоць описав у своїх мемуарах свою службу в СС Галичина і співпрацю з нацистами. Однак, коли його звинуватили в масових розстрілах поляків, почав переконувати, що ніколи не брав до рук зброї і ні кого не розстрілював. Втім, його підлеглий Василь Малаженський, який теж служив у СС Галичина, розповів, що Каркоць віддавав жорстокі накази під час операцій в Польщі.

"В 1944-му він віддав наказ ліквідувати все населення села Хланьов за те, що селяни вбили офіцера СС", - розповів Малажевський.

За словами "товариша по зброї", Каркоць не жалів ні жінок, ні дітей. Крім того, він брав активну участь і командував операціями з придушення повстань у Польщі проти нацистської окупації.

Німецька прокуратура з питань воєнних злочинів почала розслідування проти Каркоця. За словами Томаса Вальтера, який займається розслідуваннями нацистських злочинів, якщо доказів буде достатньо, Німеччина буде просити США передати їх 94-річного командира СС Галичина для суду.

До цього часу проти Каркоця не було проведено жодних розслідувань. За словами головного мисливя на нацистів Ізраїлю Єфрама Зурофа, у документах Нацистської Німеччини є докази того, в 1944 році Каркоць отримував заплату від нацистів за свою роботу.

"В США це набагато простіше. Якщо він був командиром нацистського загону, тоді він винен і нічого думати", - сказав Зуроф.

Попри це Каркоця ще не арештували, а його справа розслідується. Сам колишній командир СС Галичина хотів би, щоб його суд проходив у рідній Україні, якщо справа дійде до судового розгляду.

Деякі українці на сьогодні переконані, що СС Галичина боролася за незалежність України. В квітні у Львові молодь у вишиванках і з файєрами згадала звитяги вояків дивізії "Галичина". А нардепи від партії "Свобода" отримали символічні медалі дивізії СС "Галичина".

Залиште свій коментар

Вибір редакції