Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жінкам Саудівської Аравії уряд дозволив подорожувати без супроводу чоловіків

Раніше потрібен був дозвіл чи супровід опікунів.

У Саудівській Аравії уряд дозволив кожній жінці, котра досягла 21-річного віку, оформлювати закордонний паспорт та подорожувати самостійно, без додаткового дозволу чи супроводу чоловіка-опікуна, як було до цих пір.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на Reuters.

Крім того, уперше жінки зможуть самостійно реєструвати народження дитини, одруження або розлучення, а також отримувати офіційні сімейні документи і оформлювати право на опіку над неповнолітніми дітьми.

ВідеоСаудівська Аравія вперше дозволила жінкам самостійно подорожувати за кордон

Тобто без супроводу чоловіка або дозволу опікуна, як це було раніше. Утім, таким привілеєм можна буде скористатися лише 2021 року. Права жінок консервативні саудити почали розширювати з 2016, з приходом до влади реформатора Мухаммеда Бін Сальмана.  

Саудівська Аравія вперше дозволила жінкам самостійно подорожувати за кордон

Саудівську Аравію давно критикують за жорсткі правила, які регулюють суспільний статус і права жінок, але країна поступово робить деякі поступки для представниць слабкої статі. Зокрема, раніше влада Саудівської Аравії дозволила жінкам керувати автомобілем і вперше в історії видала водійські права жінці. 

Фотогалерея За кермом, але у хіджабі: як жінки у Саудівській Аравії святкують зняття заборони на водіння машин (18 фото)

ВідеоСаудівська Аравія видала жінкам перші водійські права

Після екзамену та перевірки зору права змогли отримати 10 жінок. Всі вони вже мають водійські посвідчення інших країн, зокрема, Лівану, Канади і Британії. Єдину у світі заборону на водіння для жінок Саудівська Аравія скасує 24-го червня.

Саудівська Аравія видала жінкам перші водійські права

Залиште свій коментар

Вибір редакції