Викрадення білоруської опозиціонерки: що відомо про зниклу Марію Колесникову

Опозиціонерка зникла 7 вересня.

Білоруська опозиціонерка Марія Колесникова, яку викрали напередодні, 7 вересня, не прибувала до пунктів пропуску України. Водночас двоє інших членів Координаційної Ради таки приїхали до країни.

Що відомо про долю Колесникової - у сюжеті ТСН.12:00.

Історія про перетин кордону білоруськими опозиціонерами майже детективна. Спершу у державних білоруських ЗМІ з'явилася заява одного з них: "Я ухвалив рішення покинути територію країни. Зараз ми, зокрема й Марія Колесникова, будемо перетинати кордон Республіки Білорусь, і покинемо її на деякий час". 

Цей запис нібито зберігався на телефоні члена Координаційної Ради Івана Кравцова. Майже одночасно з появою цих кадрів з'явилася заява білоруської прикордонслужби: викрадена напередодні опозиціонерка Марія Колесникова разом з іще двома членами Координаційної ради виїхала до України.

Утім, далі версії різняться. Державні білоруські ЗМІ одностайно розповідають про затримання Колесникової на кордоні. Як доказ, наводять кадри нібито зняті у пункті перетину, і закидають опозиціонерам мало не наїзд на прикордонника. Утім, на відео, котре поширюють білоруські державні ЗМІ, не видно ні спроби прориву, ані наїзду.

Відео Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон

Зникнення білоруської опозиціонерки. Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон. Про те, що викрадена напередодні білоруська опозиціонерка не прибувала до пунктів пропуску нашої держави, заявили у Державній прикордонній службі України. Водночас, там підтвердили - двоє інших членів Координаційної Ради таки приїхали до України. Інформація надходить суперечлива. Що відомо про долю Колеснікової, останні подробиці про події у Білорусі – у сюжеті.

Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон

Державний прикордонний комітет Білорусі підтвердив версію про затримання Колесникової. Тоді, як Державна прикордонна служба України заявила, що до нашого кордону прибули лише двоє членів Координаційной Ради - Антон Родненков та Іван Кравцов. Їхній виїзд не був добровільним, зазначає заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За даними агентства Інтерфакс, під час спроби видворити її з країни Колесникова розірвала свій паспорт.

Де саме перебуває зараз опозиціонерка та що з нею, наразі невідомо. У Мінську заявили, що після затримання дають правову оцінку її діям. Телефон Колесникової ввімкнений, але на зв'язок вона не виходить. Така ситуація фактично відучора, коли, за повідомленнями свідків, Марію у центрі Мінська силою посадили у мікроавтобус та забрали у невідомому напрямку. Вона не планувала залишати Білорусь, каже колега Колесникової з Координаційної Ради Максим Знак.

За схожою схемою у серпні зникла й суперниця Лукашенка на виборах Світлана Тихановська. Коли опозиціонерка пішла подавати скаргу до ЦВК, зв'язок з нею зник. Про її долю стало відомо лише згодом, коли Литва підтвердила, що політикиня приїхала до неї.

Білоруська влада фактично висилає членів Координаційної Ради з країни. Нині у Білорусі лишилися лише двоє її членів - це нобелівська лауреатка Світлана Алєксієвич та Максим Знак. Очевидно, що влада Білорусі продовжує залякувати громадян, грубо порушуючи і свої внутрішні закони і міжнародні зобов'язання, заявляють у Брюсселі.

Тим часом, до Мінська прибула відома російська пропагандистка і очільниця каналу Russia Today Маргарита Симоньян нібито брати інтерв'ю в Олександра Лукашенка. Її команда, що на початку місяця офіційно визнав президент Білорусі, вже деякий час працює в країні.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів