Вірус Зіка охопив понад 70 держав

За останній тиждень передача вірусу вперше була зареєстрована на Британських Віргінських островах.

Випадки передачі вірусу Зіка зафіксовані в 72 державах.

Про це заявили у ВООЗ, - пише ТАСС.

За останній тиждень передача вірусу вперше була зареєстрована на Британських Віргінських островах. З лютого 11 країн заявили про наявність свідчень передачі вірусу Зіка від людини до людини. Влада 20 держав і територій поінформували ВООЗ про те, що ними виявлено випадки мікроцефалії або інших відхилень у розвитку центральної нервової системи в зв'язку із зараженням вірусом Зіка.

Американські фахівці повідомили про 16 пов'язаних із зараженням цим вірусом випадках народження дітей з мікроцефалією і про п'ять викиднів.

Особливу увагу ВООЗ приділяє майбутнім Паралімпійським іграм, що відбудуться з 7 по 18 вересня в Ріо-де-Жанейро.

Вірус Зіка цього літа міг поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що вірус Зіка, який призводить до важких уроджених дефектів,  передається  через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара жовтолихоманкового. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіку загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

Сміття, вогонь, дезинфекція. Як долають вірус Зіка в Коста-Риці

ВідеоВірус Зіка може спричиняти неврологічний розлад

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: