Високі прайси та тотальне відеоспостереження: що чекає на українців у відтепер безвізовому Катарі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Столиця країни Доха є містом перемоги камер спостереження над вуличною злочинністю.

Катар впроваджує безвізовий режим з Україною, він почне діяти з 2 листопада. Як країна, яка чи не найсерйозніше на Сході дбає про свою безпеку, відважилася відмовитися від віз заради українських туристів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хмарочоси, за ними знову висотні будівлі – це Доха, столиця маленької, але дуже багатої країни Катар. За валовим внутрішнім продуктом на душу населення вона перша в світі. Розкішний палац еміра Катару, одного з найбагатших в усьому світі – саме тут триває зустріч української делегації з прем’єр-міністром цієї країни. Урядовці узгоджують останні технічні деталі і дають відмашку – запустити безвізовий режим між країнами з найближчої п’ятниці, 2 листопада. Отже, тепер для спільних поїздок достатньо лише закордонного паспорта.

ВідеоКатар вводить безвізовий режим з Україною з 2 листопада

Ще одна країна – Катар вводить безвізовий режим з Україною. Він почне діяти з 2 листопада. Як країна, яка чи не найсерйозніше на Сході дбає про свою безпеку, відважилася відмовитися від віз і чи очікують в Катарі на українського туриста?

Катар вводить безвізовий режим з Україною з 2 листопада

Посол України в Катарі не очікує великого напливу українських туристів, бо все-таки країна дорога. "Відпочинок недешевий, дорожчий ніж у Хургаді чи Шарм аль Шейху. Але той, хто може собі дозволити, може відвідати й Катар, тим більше, якщо людина летить в іншу державу, може зробити тут зупинку на день-два", - пояснив Євген Микитенко.

Як Катар, який так дбає про власну безпеку, іде на послаблення візового режиму? У країні пояснюють це на міжнародній виставці озброєння та безпеки: поліцейські-роботи, поліцейські-дрони і тисячі камер відеоспостереження щосекундно стежать за ситуацією в містах. Система працює справно, варто лише потрапити в об’єктив камери – обличчя назавжди потрапляє в загальну базу даних. Система за секунду запам’ятовує одяг, сумку, колір усіх речей, і ще  з точністю до місяця визначає вік, характеризує фігуру та волосся. "Вони не бачать поліцейського на вулиці, вони бачать систему безпечного міста. До таких норм нам ще треба працювати", - визнає головний поліцейський країни Сергій Князєв. Новітнє озброєння, бронетехніка – цим Катар українських поліцейських не вразив, бо Україна випускає схоже, а от у боротьбі з кібер-бандитами варто і попрацювати разом. "Ми домовилися про найтісніше співробітництво", - заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Чи справді Катар так сильно випередив Україну? На вулицях Дохи на відстані у 150 метрів камер можна нарахувати більше 40. Вони скрізь – на будинках, парковках, на дорозі, біля кафе аж п’ять і одна буквально у кущах. Катарці, здається, з ними вже зжилися і уваги не звертають. Чи порушують ці камери приватне життя? Можливо. Чи посилює це безпеку грамадян – онозначно так, переконують місцеві поліцейські. Камери не лише фіксують злочин, а й можуть супроводжувати злочинця, аж поки його не впіймають.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції