Вперше показані унікальні малюнки в'язня табора смерті в Освенцимі

Дата публікації
Перегляди
8240
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Невідомий художник сподівався, що коли-небудь його ескізи зможуть стати свідченням жахів Освенцима.

Невідомий художник в ескізах зафіксував жахи Освенцима / Фото: Collections of the Auschwitz Memorial
На виставці в Польщі вперше представили унікальні малюнки невідомого в'язня концентраційного табору Освенцим, які були зроблені, за припущеннями, до 1943 року і заховані в пляшці в карнизі одного з бараків.

Так званий "Альбом з Освенцима" складається з 12 аркушів, на яких 32 чорно-білих ескізи. Автор підписався лише ініціалами – "М.М." Але експерти не виключають, що він мав професійну художню освіту, оскільки фігури людей виписані з приголомшливою майстерністю.

На одному малюнку зображена жахлива сцена розлучення з сім'єю маленького хлопчика, одягненого в матроський костюмчик. Дитина плаче і тягне руки до батька, проте його міцно тримає німецький офіцер.

На передньому плані іншого ескізу на тлі газових камер, де знищували ув'язнених, спокійно курить наглядач. На деякій відстані від нього стоїть вантажівка, куди завантажують тіла вбитих людей.

Підшивка була знайдена ще 1947 році колишній в'язнем, який працював у музеї "Освенцим-Бжезінка" (створеним на місці колишніх таборів смерті Аушвіц-Біркенау) сторожем. Проте досі альбом не показували широкій публіці.

На думку мистецтвознавців, ретельно фіксуючи велику кількість деталей – зокрема номери автомобілів і написи на вагонах, - художник сподівався, що коли-небудь його роботу знайдуть і вона стане свідченням жахів Освенцима, де нацистами було вбито близько 4 млн жертв.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8240
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація