Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Yahoo таємно передає електронні листи американській розвідці - Reuters

Це вперше, коли американська інтернет-компанія погодилася досліджувати всю інформацію, що надходить.

Yahoo сканувала листи своїх користувачів для американської розвідки.

Про це повідомляє агентство Reuters.

У минулому році Yahoo таємно створили нестандартне програмне забезпечення для моніторингу всіх вхідних повідомлень електронної пошти своїх клієнтів для отримання конкретної інформації, повідомляють джерела агентства пов'язані з американською розвідкою. Вся інформація після обробки передавалася в Агенство національної безпеки або ФБР.

Деякі експерти повідомляють, що це перший випадок, коли американська інтернет-компанія погодилася досліджувати всю інформацію, що надходить.

Своєю чергою, джерела не уточнили, яку шукали інформацію спецслужби у вхідних листах. Відомо тільки те, що Yahoo повинен був здійснювати моніторинг за деякими характеристиками, наприклад, у фразі в листі, або в прикріпленому файлі.

Reuters не вдалося уточнити, зверталися з таким проханням співробітники розвідки до інших постачальників послуг електронної пошти окрім Yahoo.

Агентство зазначає, що рішення про передачу приватного листування спецслужбам не влаштувало деяких керівників компанії. Після чого покинув компанію начальник служби інформаційної безпеки Алекс Стамос, який тепер займається безпекою в Facebook.

Стамос не прокоментував це і відмовився від інтерв'ю.

Експерти відзначають, що це вперше, коли американська інтернет-компанія погодилася передавати всі свої дані. Google і Microsoft Corp - два основних постачальника послуг електронної пошти США, не відповіли на прохання про коментарі.

Варто відзначити, що американське законодавство дозволяє спецслужбам США запитувати інформацію про клієнтів інтернет-компаній або мобільних операторів. Це дозволено винятково для збору інформації для деяких видів розслідувань, включаючи запобігання терористичних атак.

Залиште свій коментар

Вибір редакції