Як Росія готується до переозброєння та нарощує військову міць. Інфографіка

Росія планує модернізувати 70% свого військового озброєння до 2020 року.

Російські військові, Армія Росії
Міністерство оборони Росії
Росія нарощує військову міць.
Росія посилила свою військову активність і самостверджується на світовій арені, посилюючи напруженість у відносинах із Заходом.

Як пише The New York Times, такого масштабного переозброєння Росії не бачили з часів холодної війни. "Росія готується до нової ери", - йдеться у статті.

За даними видання, Росія реінвестувала у свої бази в Арктиці: будівництво нових, розширення старих і розгортання персоналу, щоб керувати ними.

Аналітики кажуть, що зусилля Росії в Арктиці частково викликані зміною клімату, оскільки країна прагне використовувати і захищати морські торговельні шляхи і ресурси нафти і природного газу в районах, які стали більш доступними через танення льодовиків.

План з озброєння Росії

Водночас, як пише газета, Росія різко збільшила військовий бюджет - майже на $ 11 млрд у період з 2014 по 2015 рік. Москва заявляє, що надолужує недостатні інвестиції після розпаду Радянського Союзу.

Але санкції, накладені на РФ через конфлікт в Україні, зниження цін на нафту та інші фінансові проблеми призвели до ослаблення російської економіки, і аналітики очікують, що військові витрати зменшаться.

російські війська
Getty Images
Росія нарощує військову міць.
Крім того, Росія запланувала мобілізацію більш ніж 100 тисяч військовослужбовців, а також масштабні навчання. "Ці зусилля служать для бойової підготовки військ і демонстрації військової сили в світі", - йдеться у статті.

"Путін намагається спровокувати США і НАТО на військові дії і створити видимість, що вони становлять загрозу для Росії в цілях зміцнення власної популярності", - сказав Кімберлі Мартен, професор коледжу Барнард і директор програм американо-російських відносин в Колумбійському університеті.

Крім того, Росія купує, оновлює і розвиває свою військову техніку, маючи намір модернізувати 70% свого військового озброєння до 2020 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: