Без України. Єврокомісія рекомендувала скасувати візи для громадян Грузії

З відповідною пропозицією виконавчий орган звернувся до Ради ЄС.

Європейська комісія у середу, 9 березня, офіційно звернулася до Ради ЄС з пропозицією скасувати візи для громадян Грузії.

Таким чином, виконавчий орган ЄС підтвердив, що Грузія виконала всі вимоги, які до неї пред'являлися в рамках плану по ліберазації видачі віз. Тепер рішення Єврокомісії має ще затвердити Рада ЄС та Європарламент.

"Я дуже задоволений досягнутим прогресом, я сподіваюся, що найближчим часом парламент і рада схвалять нашу пропозицію", - заявив Дімітріс Аврамопулос, єврокомісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства.

Після того, як пропозиція Єврокомісії буде затверджена громадяни Грузії за наявності біометричних паспортів зможуть подорожувати Євросоюзом без віз терміном до трьох місяців. Таке рішення поширюється на всі країни ЄС, крім Ірландії і Великобританії, а також на чотири країни Шенгенської зони: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Перемови Грузії і Євросоюзу щодо лібералізації візового режиму стартували 4 червня 2012 року. Тбілісі задля отримання нового статусу повинен був внести зміни до законодавства. 

Також слід зазначити, що Україна повинна була отримати безвізовий режим з ЄС в пакеті з Грузією. Однак Київ не встиг ухвалити вчасно всі необхідні вимоги, зокрема, які стосувались боротьби з копуцією, реформування органів влади, прокуратури тощо. 

ВідеоУкраїна отримає безвізовий режим цього року

На початку березня цього року посол Польщі в Україні Генрік Літвін заявив, що практичне скасування візового режиму України та Європейського Союзу відбудеться не пізніше початку 2017 року.

Народний депутат України Володимир Ар'єр 2 березня повідомив, що Грузія давно вимагала розділити Тбілісі і Київ у питанні здобуття безвізового режиму. Політик пояснив таке бажання тим, що "грузинський уряд має серйозну критику від євроструктур за тиск на опозицію та ЗМІ, тому їм конче треба перемога, ще й із протиставленням".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: