Європа потерпає від аномальної спеки: температура сягає 40 градусів

Європа потерпає від аномальної спеки: температура сягає 40 градусів

Фото: Associated Press

Найбільше потерпають від спеки Італія та Греція.

У Європі вже кілька днів температура повітря б'є всі рекорди: в епіцентрі аномальних температур опинилися Італія та Греція.

Як люди переживають аномальну спеку та до яких наслідків вона призвела, розповіли у Сніданку з 1+1.

Майже 49 градусів за Цельсієм - такої позначки сягнув стовпчик термометра на італійському острові Сицилія. Винуватець аномальноЇ спеки - антициклон Люцифер. Це хмара розпеченого повітря з Сахари, яка накрила південь Європи, особливо Італію та Грецію.

Італійці охолоджуються у фонтанах просто в центрі Рима, Палермо та Флоренції. Утім, більшість ховаються у домівках. Катерина Чоботарева живе у Флоренції вже вісім років, але такої спеки не пам’ятає. "Зазвичай 34-35 градусів, а не понад 40", - каже вона. Жінка додає, що не у всіх місцевих є кондиціонери.

Аномальна спека і в місті Гаєта, між Римом і Неаполем. "Цього року в серпні дуже високі температури. Такого я не пам'ятаю років 22", - розповіла українка в Італії Ярослава Кащук. Жінка працює Червоному Хресті і говорить: кількість викликів від людей старшого віку збільшилась.

Спека б'є рекорди в Європі: як люди переживають аномальну погоду

Спека б'є рекорди в Європі: як люди переживають аномальну погоду

На Сицилії, де і було встановлено гарячий рекорд, через спеку не вщухають пожежі. На острові, популярному місці відпочинку, вже згоріло чимало пляжів. Палає і сусідня Сардинія. Там ущент випалено величезні території: цілим стадам корів та овець ніде пастись. 

Температурні рекорди і в Греції. Через спеку там не вщухають пожежі. Найбільше горить на острові Евбея, другому за розмірами в країні. Там полум'я охопило понад дві тисячі кілометрів. Також на материковій Греції є пожежі.

Тим часом, антициклон Люцифер вже наближається до Іспанії та Португалії, попереджають синоптики.

Повʼязані теми:

Наступна публікація