Швеція від 26 липня відкриє свої кордони для українських туристів

Швеція від 26 липня відкриє свої кордони для українських туристів

Norra Tornen , Стокгольм, Швеція

Умовою до в'їзду до країни залишається вимога щодо наявності негативного ПЛР-тесту або сертифікату про вакцинацію.

Європейських країн, куди можуть поїхати українці, стає все більше. Так, від 26 липня свої кордони для українських громадян відкриває Швеція.

Про це на своєму офіційному сайті повідомив шведський уряд.

"Уряд вирішив 22 липня, що мешканці України будуть звільнені від заборони на в`їзд. Ці зміни стануть чинними від 26 липня", - йдеться у повідомленні.

Водночас сайт "Поради подорожуючим від консульської служби МЗС України" повідомляє, що від 26 липня відновлюється режим в’їзду до Швеції для громадян України (власників біометричних паспортів) для здійснення необов’язкових, зокрема туристичних подорожей. Умовою до в'їзду до країни залишається вимога щодо наявності негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 або наявності сертифікату про вакцинацію (COVID certificate) під час в’їзду до країни іноземців, на яких не розповсюджується заборона на в’їзд.

Зазначається, що наразі Швецією визнаються лише сертифікати про вакцинацію, видані в країнах ЄС/ЄЕП або в Андоррі, Монако, Сан-Марино, Швейцарії чи Ватикані. В’їзд до країни буде дозволений, якщо від дати отримання другої дози вакцини проти коронавірусу пройшло 14 днів.

Швеція визнає вакцини, затверджені згідно з постановою (ЄС) 726/2004, або дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях. А саме:

  • Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran)
  • Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna)
  • Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca)
  • Janssen
  • AstraZeneca/SKBio
  • COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine)
  • BIBP/Sinopharm
  • CoronaVac 

Крім того, ПЛР-тест має бути зроблений за 48 годин до в’їзду в Швецію (рахується час з моменту здачі біологічного матеріалу). Вимога поширюється на іноземців, яким виповнилось 18 років. Тест на COVID-19 можна зробити в аеропорту Арланда. Від вимоги щодо наявності негативного тесту на COVID-19 при в’їзді до країни звільняються громадяни, які подорожують з Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії.

Нагадаємо, також від 26 липня Фінляндія відкриває свої кордони для українців, які пройшли повний курс вакцинаціїЕстонія, Латвія і Литва дозволили в'їзд українцям для всіх типів подорожей після рекомендації Ради ЄС. Від 17 липня для в'їзду усіх українських громадян відкрилася Данія, зокрема і туристів. Вакцинація не є умовою для в'їзду, достатньо негативного тесту на COVID-19.

Які країни відкривають кордони для українців — COVID-дайджест

Які країни відкривають кордони для українців — COVID-дайджест

Повʼязані теми:

Наступна публікація