Естонія, Латвія і Литва, відкрили кордони для усіх українських туристів

Естонія, Латвія і Литва, відкрили кордони для усіх українських туристів

Фото: Associated Press

Естонія найбільше спростила умови в'їзду для українців, скасувавши навіть необхідність мати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Естонія, Латвія і Литва дозволили в'їзд українцям для всіх типів подорожей після рекомендації Ради ЄС.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter. Детальна інформація розміщена на інтерактивній мапі МЗС України.

"Естонія, Латвія і Литва відкрилися для всіх типів подорожей українців, згідно з рекомендацією Ради ЄС. Безвізовий вікенд у країнах Балтії? Тепер це знову можливо", - написав Кулеба.

Для в’їзду до Латвії необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону, або тест на антиген, проведений не раніше ніж за 48 години до перетину кордону. Такі особи звільняються від 10-денної самоізоляції. Перед прибуттям до Латвії необхідною вимогою є заповнення анкети на сайті covidpass.lv, не раніше, ніж за два дні до приїзду до країни.

Для в'їзду до Естонії українцям не потрібен негативний тест на коронавірус. Крім того, немає вимог про 10-денну самоізоляцію по прибуттю в країну, повідомляється на урядовому сайті. Україна віднесена до країн із низьким рівнем ризику інфікування, для громадян яких обмеження відсутні.

Такі правила діятимуть від 19 по 25 липня, оскільки естонська влада щотижня переглядає показники у країнах і відповідно вирішує, чи подовжувати дозвіл на в'їзд.

Для в'їзду до Литви особи від 16 років, які не є повністю вакцинованими, зобов’язані надати негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не раніше як за 72 годин до в’їзду або тесту на антигени COVID-19, зробленого не раніше як за 48 годин до в’їзду до Литви. 10-денна самоізоляція для таких осіб є також обов’язковою. Термін самоізоляції можна зменшити, якщо власним коштом здати тест на 7-й день самоізоляції. Від надання тесту та самоізоляції звільняються вакциновані особи.

Кожен, хто прибуває до Литви, повинен заповнити електронну форму до Національного центру громадського здоров’я за посиланням. Перед посадкою на літак, пором, автобус чи поїзд та під час перевірки на місці призначення мандрівник повинен підтвердити заповнення зазначеної форми шляхом надання отриманого від Національного центру громадського здоров’я Литви відповідного QR-коду.

Зазначимо, потрапити до країн ЄС без необхідності ПЛР-тесту на COVID-19 можуть повністю вакциновані особи. Усі три країни, як і решта в Євросоюзі, визнають тільки затверджені в ЄС вакцини - Vaxzevria/AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna, Janssen.

Нагадаємо, 16 липня Євросоюз офіційно рекомендував дозволити громадянам України подорожувати без необхідності проведення вакцинації, але все ж із негативним тестом на коронавірус.

Новини України: ще 2 країни Європи спростили правила в'їзду для українців

Новини України: ще 2 країни Європи спростили правила в'їзду для українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація