Навіть для нещеплених: Німеччина відкриває кордон для всіх українців

Навіть для нещеплених: Німеччина відкриває кордон для всіх українців

Associated Press

Мандрівники зобов'язані показати лише негативний результат тесту на коронавірус.

Від 18 липня 00:00 всі резиденти України зможуть безперешкодно в'їжджати до Німеччини, навіть ті, які не є щепленими від коронавірусу. 

Це пов'язано з тим, що Україну додали до переліку третіх країн, із яких дозволено безперешкодно в'їжджати на німецьку територію. Відповідний перелік з'явився на сайті уряду Німеччини. Окрім України, у цьому списку перебувають ще 27 країн світу. 

Починаючи від 18 липня всі резиденти України зможуть безперешкодно відвідувати Німеччину. Особа вважається резидентом певної країни, якщо постійно проживає там щонайменше шість останніх місяців, зазначають в Міністерстві.

"Німеччина запровадила та оновила свої обмеження на в’їзд на основі рекомендації Ради Європейського Союзу. Список третіх країн регулярно перевіряється та за необхідності оновлюється", - йдеться в повідомленні.

Внесення країни до списку тих, з яких дозволено в'їжджати, звільняє подорожувальників від необхідності показувати довідку про повний курс щеплення, а також обґрунтовувати виняткові підстави для в'їзду. Однак мандрівники все одно зобов'язані надавати актуальний негативний тест на коронавірус. Країни-члени ЄС можуть також вимагати самоізоляцію та повторний тест.

Нагадаємо, Євросоюз офіційно рекомендував дозволити громадянам України подорожувати без необхідності проведення вакцинації, але все ж із негативним тестом на коронавірус.