ТОП-10 місць для відпочинку на травневі вихідні

Дата публікації
ТОП-10 місць для відпочинку на травневі вихідні

В Україні є багато маловідомих місць, які варто побачити.

Травневі свята – час для подорожей рідною Україною. Адже у нас є чимало дивовижних куточків, які можуть стати чудовим місцем для відпочинку. ТСН.ua підібрав 10 місць, де можна провести незабутні вихідні.  

Закарпаття

Щоб побачити цвітіння сакури, не потрібно їхати в Японію.  Помилуватися красою японської вишні можна в Ужгороді у пору її цвітіння - кінець квітня - початок травня. Візитівкою Закарпаття є Долина нарцисів, де протягом 10 днів розцвітає величезне поле гірських квітів. А в гірській долині між полонинами Стримбою, Дарвайкою і Барвінком розташувалося село Колочава, де є аж десять музеїв, двадцять пам'ятників і чарівна природа.

В Ужгороді наприкінці квітня розцвітає японська вишня / ТСН.ua

Справжні гурмани напоїв зможуть завітати у місто Берегово на дегустацію вин, після чого покупатися у термальному басейні. Подивитися на найбільші хребти українських Карпат можна у серці Гуцульщини - селі Ясіня. А поблизу Хуста можна побачити старовинні дерев'яні церкви, які називають Мармароською готикою.

Львівщина

Неподалік села Розгірче є унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століття - Печерний монастир. Комплекс розміщений у печерах, що не є типовим для теренів Галичини. У Бродах розташована велика синагога - один із найбільших іудейських храмів в Україні, про який згадував ще Бальзак у своєму "Листі про Київ".

Церква Пресвятого Серця Христового у Жовкві / uk.wikipedia.org

Не менш цікавим є містечко, збудоване італійцями, – Жовква.  Раніше воно вважалося одним із найкращих приватних міст-резиденцій Європи, де добре розвивалися мистецтво, релігія і друкарство. Тут збереглася синагога, яка, за словами містян, стала взірцем для кількох споруд у Тель-Авіві.

 Рівненщина

У місті Дубно є цінна історична пам'ятка – замок князів Острозьких. Ця споруда пережила не одну монгольську і татарську навалу. Замок служив скарбницею, в якій зберігали трофеї з військових походів та все багатство родини Острозьких. Поблизу міста розташована перлина фортифікаційного мистецтва -  Тараканівський форт, який має складну систему підземних ходів, тунелів, приміщень і сходів.

Пара, яка поцілується у Тунелі кохання, буде завжди разом

Закоханим радимо поїхати на Рівненщину, де поблизу села Клевань є Тунель кохання. Тут вздовж залізничних колій утворився природній коридор із заростей дерев та кущів, які сплелися між собою у конструкцію арочної форми. Говорять, якщо пара поцілується у цьому тунелі, їхнє кохання скріпиться назавжди.

Тернопільщина

Любителям екстремального відпочинку радимо поїхати на Тернопільщину, де є захоплююче природне диво - гіпсова Печера Млинки, довжиною понад 25 км. Складається печера з лабіринтових ходів у гіпсових товщах. Також на Тернопіллі роташоване одне з семи природніх чудес України - Дністровський каньйон.

Дністровський каньйон - чудове місце для сплаву на катамаранах / 7chudes.in.ua

Це найкраще місце для сплаву вниз річкою або альпінізму. Мало хто чув про найвищий рівнинний водоспад нашої країни - Джуринський, який входить у десятку найкрасивіших місць України. Висота його найвищого каскаду - аж 16 м.

Івано-Франківщина

На березі річки Черемош поблизу села Тюдів є дивовижна геологічна пам'ятка природи - Сокільська скеля (Тюдівська стінка). Важко повірити у її вік - 25 млн років. Біля підніжжя скелі стоїть пам'ятник Тарасові Шевченку - один із перших встановлених монументів Кобзареві у Західній Україні.

Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир

У селі Манява можна відвідати чоловічий Хресто-Воздвиженський монастир Манявський Скит. Говорять, що тут поховано гетьмана Івана Виговського, хоча його могилу так і не знайшли.

Хмельниччина

Є в цьому краю цікаве містечко Антоніни, де збереглися залишки резиденції Сангушків-Потоцьких із неповторними в'їзними брамами, фахверковим гаражем, возовнею та манежем. Тут ви зможете побачити справжнє фахверкове містечко, аналогів якому в Україні немає.

У містечку Антоніни є багато фахверкових будинків / ukrainaincognita.com

Також можна відвідати місце, якого немає на карті - село Бакота. Це такий собі неіснуючий рай, розташований вздовж берегів Дністра поблизу залишків одного з найстаріших монастирів України. Колись тут було поселення, а зараз - тече Дністер.

Чернігівщина

Є на Чернігівщині у селищі Козелець собор Різдва Богородиці, який вважався найкращою архітектурною спорудою Російської імперії. Ініціаторами його будівництва була родина Розумовських.

Собор Різдва Богородиці у Козельці побудувала родина Розумовських

Любителям тваринок радимо завітати у містечко Мени до єдиного в Україні провінційного зоопарку. Це не звіринець і не зоокуточок, а справжній зоопарк. Особливим місцем у Чернігові є непримітний особнячок Мазепи. Подейкують, що у будинку є оригінал портрета, який зображений на 10-гривневій купюрі.  Тут же гетьман тримав свою коханку Мотрю Кочубей.

Черкащина

Цей край славиться гетьманською столицею - містом Чигирином. Тут можна відвідати резиденцію Богдана Хмельницького.

Резиденція Богдана Хмельницького / uk.wikipedia.org

Неподалік розташоване село Суботів - колишній родинний хутір Хмельницьких. А за містом розпочинається Холодний Яр, відомий своїм Мотронинським монастирем, де за легендою гайдамаки освячували свою зброю. А поблизу Суботова розташована криниця Максима Залізняка та його дуб - один із найстаріших у Європі. Є ще на Черкащині старе селище Буки, де на річці Гірський Тікич розташований Буцький каньйон. Долина Тікича нагадує гірську місцевість із химерними формами рельєфу. Тут можна знайти руїни першої в Україні гідроелектростанції.

Запоріжжя

Поблизу Мелітополя над річкою Молочною розташоване ще одне із українських чудес - Кам'яна Могила. У кам'яному "панцирі" утворилися печери і гроти, в яких є понад три тисячі наскельних малюнків від кам'яного віку до епохи бронзи. У Запоріжжі можна притулитися до 200-річного дерева зі своєю історією – Тарасової груші. Місцеві жителі розповідають, що сам Тарас Шевченко ночував під ним у 1843 році. Також радимо відвідати найбільший острів на Дніпрі - Хортицю.

Хортиця - найбільший острів на Дніпрі / Фото Дмитра Шаповалова

Його вважають цитаделлю українського козацтва, адже тут у XVI cтолітті була Запорізька Січ. На острові зберігся запорізький дуб, якому вже 700 років.

Одещина

Всі, хто завітає на Одещину, мають змогу побачити "українську Венецію". Вона розташована у селі Вилкове. Стара частина містечка побудована на маленьких островах, які розділені вузькими каналами. Пересуваються по цих каналах-вулицях на невеликих човнах. Також відвідати можна Білгород-Дністровський, який є одним із прадавніх міст світу. Тут є найбільша фортеця України – Аккерманська, яка збереглася донині.

Аккерманська фортеця побудована на залишках грецького міста Тіра / Reuters

А в селі Нерубайське можна поблукати у підземних переходах та лабіринті, довжина яких понад 2,5 тис. км. Це колишній військовий об'єкт, який називають Нерубайськими катакомбами. А посмакувати благородними напоями можна, заїхавши у центр культури вина – Шабо. Це єдиний в Україні центр, де поєднані високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, експозиції мистецтва та унікальний Музей вина і виноробства.

Аліна Онопа

Наступна публікація