У літописному місті під Львовом виявили панський будинок XVI століття

Дата публікації
Перегляди
2510
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У літописному місті під Львовом виявили панський будинок XVI століття

Реконструкція Андрія Хархаліса. Фото: Село Звенигород. Facebook

Звенигород - нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі це було одне з найбільших міст західної України.

У Звенигороді Львівської області археологи під час розкопок виявили руїни панського будинку XVI століття, вікна якого складалися з маленьких фрагментів скла. При цьому вони були оброблені алмазним зрізом і ретушовані.

Про це повідомляє Віра Гупало, керівниця археологічних досліджень у Звенигороді на своїй сторінці Facebook

Вікна були вставлені в маленькі двотаврові олов'яні рамочки, і саме вікно виглядало як мозаїчне.

Розкопки Рятівна археологічна служба проводить для потреб впорядкування території. За припущеннями науковців літописний Звенигород міг мати площу близько 140 га. Попри масштабні розкопки, які відбувались у ХХ ст. нині місто вивчене не більше як 10%.  

Важливо, що цьогорічні дослідження тривають у різних частинах княжого міста - як у передмістях, так і у серці середньовічної столиці - на дитинці.

Перша літописна згадка про місто Звенигород датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів. У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут побудували перші на території західної України білокам’яні церкву та палац.

Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніших  документів державного архівного фонду України – берестяні грамоти. Місто існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і відтоді не відновлювало своєї величі.

Нагадуємо, що у Запоріжжі знайшли могилу скіфського воїна-гіганта.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2510
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація