Український Версаль. Мандрівка до розкішного палацу в Самчиках

Мандрівників вражає величезний парк та показний палац у селі Хмельницької області.

Маєток Чечеля розташований в селі Самчики Хмельницької області. Тут зберігся парк, низка господарських будівель та палац. Останній практично не реставрувався з XIX століття, тому відвідувачі можуть побачити оригінальні розписи стін, розкішну ліпнину стелі та наличники над вікнами й дверима. Палац виконаний у стилі класицизму, що став популярним на початку XIX століття.

Палац та парк у Самчиках з’явились ще на початку XVIII століття. Збудовані вони були для польського шляхтича Яна Хоєцького. Однак нинішній вигляд садиба отримала за часів господарювання тут гайсинського старости Павла Чечеля. Він збудував новий палац, розбудував парк та господарські будівлі. Саме козацький полковник привозив до Самчиків майстрів з Італії, Франції та Ірландії, щоб надати маєтку таких неповторних та унікальних рис.

Палац Чечеля_02
www.flickr.com/Olga Solnceva

Завдяки розкішним фасадам та інтер’єру палацу його іноді називають "Українським Версалем". І не даремно, адже настільки збереженої та показної будівлі періоду класицизму в Україні немає. Найкращі зали: Блакитна, Червона та Римська. А також варта уваги виконана у східному стилі кімната, стіни якої від підлоги до стелі покриті розписами. Вважається, що їх писав відомий художник XIX століття Михайло Врубель.

Палац Чечеля_03
www.flickr.com/ipernity.com/doc/d-f [hat Suckr verlassen]

А фасад головного входу прикрашує рельєф у римському стилі з зображеннями богині кохання Венери, богині родючості Церери та герба Чечелів – "Еліти". Тут, біля дверей, сидять два леви – один усміхаючись зустрічає, а інший з сумом проводжає гостей. В давнину це підкреслювало гостинність власників палацу. Загалом всі фасади прикрашені ліпниною, а неподалік від входу зберігся фонтан.

Але палац не єдине, що варто оглянути в садибі "Самчики". Непогано зберігся навколишній парк, площею 18 га, з старовинними деревами, яких тут близько 200 видів. Серед інших цікавинок – великий холодильник, або льодівня, яка служила для зберігання їжі. Вона збудована у китайському стилі - кути даху закручені вверх, а верхівку увінчує шпиль.

Варто додати, що палацово-парковий ансамбль "Самчики" приваблює своєю розкішшю не лише мандрівників, а й кіношників. На його території було знято епізоди для 7 фільмів, серед яких - "Зачароване кохання", "Вовче серце" та "Троє". А також у всеукраїнському конкурсі "7 чудес України" садиба Чечеля була одним із номінантів від Хмельницької області.

Як дістатись та коли працює історико-культурний заповідник "Самчики":

Садибу Чечелів у Самчиках можна відвідати щодня, крім понеділка. Працює заповідник від 09:00 до 16:00 у вихідні та від 09:00 до 17:00 в будні. Самчики розташовані за 260 км від Києва, за 60 км від Хмельницького та за 15 км від райцентру – Старокостянтинова. Від обласного та районного центрів можна дістатись автобусом без пересадок.

Вартість автобусного квитка від Києва до Старокостянтинова – від 260 грн, а залізничного, за тим же маршрутом – від 160 грн.

Деталі про садибу Чечеля у Самчиках дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Хмельниччина - Самчиківський палац та унікальний розпис

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар