Мандрівка вглиб науки: 4 музеї для для дослідницького туризму

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мандрівка вглиб науки: 4 музеї для для дослідницького туризму

Музеї науки спокушають на дослідницький вояж планетою і космосом, в глибини океану і свого особистого тіла.

Восени Мала академія наук України відкриє на ВДНГ перший інтерактивний простір - Музей науки. У новому столичному музеї можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини. Творці музею надихалися світовим досвідом наукових просторів. ТСН. Туризм пропонує дізнатися про 4 найбільш приголомшливих музеї, що просувають науку і відвідати їх віртуально - всі екскурсії доступні онлайн.

На поклик дев’ятої музи

Зараз нам важко уявити, як така точна наука, як астрономія може перетинатися з поезією або іншим мистецтвом. Однак астрономія за часів формування грецької міфології і виникнення культу муз була більше мистецтвом, ніж точною наукою. Наймолодша з дев’яти сестер муза Уранія - дуже серйозна для вечірок Аполлону і дуже загадкова для широких мас,  закликала віддалитися від хаосу повсякденного існування для того, щоб зануритися в споглядання і вивчення величного життя Космосу і рухів зірок. Перші «храми» на честь Уранії з’явилися тільки у 17 сторіччі. Створити музей наукових інструментів запропонував Рене Декарт. Але його ідея чекала на втілення в життя понад століття. Перший технічний музей був створений в Парижі. Музей був відкритий в 1799 році в середньовічному монастирі Сен-Мартен-де-Шан. Там було зібрано колекції машин, моделей, наукових інструментів - найновіших на той час.

А у 1860-70 роках в Лондоні були зведені споруди спеціально для Музею науки. Відвідувачі могли бачити там винаходи, що змінювали життя кожного члена суспільства. Там були перші поїзди Стефенс - "Ракета" і "Пихкаючий Білл", ранній зразок жатки, прядильна машина Річарда Аркрайта, електротелеграфна апаратура.

В 30-х роках концепція наукових музею рвонула далеко від звичного розуміння: замість прісного складу реліквій з'явився інтерактив, а таблички «Руками не чіпати» змінили інструкції з роботи з експонатом.

55 хвилин наодинці з тілом

Всі, хто прилітає до Нідерландів в аеропорт Схіпхол (Sciphol), дивуються, забачивши велетенську фігуру сидячої людини. Це Corpus. Музей людського тіла.

На його створення пішло майже 12 років розумової праці (саме будівництво почалося в кінці 2006 - початку 2007 року) і 27 мільйонів доларів. Місце зведення музею ретельно продумувалося. Він являє собою сталеву фігуру людини, яка сидить,  заввишки 35 метрів, яка одним боком вдається в семиповерхову будівлю зі скла і бетону, розташовану на шосе А44, що проходить між Амстердамом і Гаагою.

Tips for Holland

CORPUS використовує останні інноваційні технології у сфері візуальних і тривимірних звукових ефектів, які представляють і пояснюють всі медичні аспекти людського тіла. Музей в захопливій і оригінальній формі надає багато освітньої та популярної інформації, яку, на думку фахівців, сучасна людина повинна знати про себе. Екскурсія всередині людського тіла триває 55 хвилин. Подорож починається в коліні і закінчується на верхньому ярусі в головному мозку. Поступово піднімаючись вгору ескалаторами і за допомогою рухомих платформ, відвідувачі пересуваються повз внутрішніх органів або крізь них, де бачать в збільшеному розмірі м'язи, кістки, серце, нирки, легені, травні органи, очі, вуха і мозок.

Рух повз внутрішніх органів або навіть крізь них супроводжується різними ефектами, наприклад, звуковими, що копіюють природні звуки організму. Втім, вони не завжди природні, наприклад, рух сперматозоїдів супроводжується тупотом табуна коней. Найголовніше, що тут дозволяється все помацати, відчути себе еритроцитами і покерувати досконалим мозком.

Сайт музею Corpus.

Дім, який побудував космонавт

Що робити японському космонавту на пенсії? Правильно. Створити Мірайкан - музей передової науки і технології. Один з перших японських астронавтів Мамору Морі - доктор хімічних наук і батько трьох синів відкрив цілий світ чудес. На штучному острові Одайба в Токійській затоці на шести поверхах футуристичної будівлі розташовані всі мислимі уявлення про науку.

pixabay.com

Один із символів музею - перша у своєму роді модель виду Землі з орбіти, названа «Гео-космос». Цей експонат був створений за задумом Мамору Морі, який з космосу бачив на власні очі бачив всю красу Землі і хотів поділитися враженнями з іншими людьми. У майже реальному часі на поверхню «Гео-космосу» виводиться зображення Землі. Таким чином, можна спостерігати пересування повітряних мас, зміни кислотності океанів, температури на поверхні і іншу наукову інформацію.

Шість поверхів музею Мірайкан абсолютно інтерактивні. Тут в дуже зрозумілій формі можна дізнатися про фізику і біологію, інформатику, космонавтику і робототехніку. А головне, на що чекають всі відвідувачі - це зустріч з роботом-гуманоїдом Асімом. Кавайний, кумедний “чоловічок” із зовнішністю пустотливого хлопчика, був створений відомою в усьому світі своїми автомобілями компанією Хонда. Робот Асім має зріст близько 130 сантиметрів, а швидкість пересування цілком дорівнює швидкості звичайної людини - близько шести кілометрів на годину. Вага його становить трохи більше 50 кілограм, водночас він досить успішно пересувається, знає своє ім'я, повертає голову, грає в футбол і бачить все, що відбувається навколо. Під час своїх переміщень він цілком може вести бесіду з відвідувачами, розпізнаючи мову одразу декількох людей, відповідати на запитання і спілкуватися з вами в режимі реального часу.

Cайт музею Мірайкан.

І прозріють сліпі...

У Барселоні налічується понад п'ятдесят музеїв. Без сумніву, в кожному є, на що подивитися, але досить складно знайти місце настільки ж захопливе, як CosmoCaixa. Музей розташовується в модерністській будівлі 20 століття. З дня побудови і до 1981 року - це був притулок для слабозорих. А потім будівлю переосмислили і перетворили на Музей Науки (Museu de la Ciencia). Загальна площа CosmoCaixa становить 5,000 м2. У музеї проводяться постійні і тимчасові експозиції, працює кілька виставкових залів і Планетарій.

П'ять поверхів музею об'єднує широкі сходи-серпантин з символічним "Деревом Життя" як . Цвісье стовбур тропічного дерева акарікара, чия на рідкість важка і тверда деревина має безліч вузликів і пустот.

Постійні експозиції музею включають в себе репродукцію ділянки тропічного лісу Амазонки, площею близько кілометра з повним відтворенням його екосистеми. Шлях до неї проходить через темну галерею повз мурашники, різнокольорові отруйні жаби, змії і піраньї, які, на щастя, живуть по інший бік скла.

Поряд розташована інтерактивна геологічна стіна, що демонструє різні геологічні процеси, такі як ерозія, відкладення осаду і вулканічні процеси. Вона складається з семи розрізів натуральних скель, чия загальна вага становить близько ста тонн.

В ультрасучасному 3D-планетарії можна спостерігати за Всесвітом на різних стадіях, за розвитком життя на Землі, а також опинитися в самісінькому центрі Великого Вибуху.

Сайт музею CosmoCaixa.

Флеш-рояль дослідника

В іспанському Місті мистецтв і науки зібрані всі козирі для поціновувачів наукової і естетичної думки. По-перше, це Місто розташоване у Валенсії. Багата на історичні і культурологічні цінності, вона, вже понад дві тисячі років, не потребує репрезентації.

По-друге, форма - творіння генія архітектури  Сантьяго Калатрави.

І це той самий випадок, коли витвір сучасної архітектури є шедевром, визнаним не лише вибагливими експертами, а й пересічними відвідувачами. У формах будівлі вгадуються раковини молюсків, хребти риб та рослини.

Ну, і по-третє -  наповнення, бо воно нічим не поступається формі, тут створено всі умови як для задоволення допитливого розуму, так і для естетичної насолоди.

Для кіноманів справжньою подією стане відвідування L’Hemisfèric - сферичного кінотеатру із технологією IMAX, 3d і цифровою проекцією. Конструкція складається з прозорого овального куполу  довжиною понад сто метрів. Під куполом розташована велика напівсфера, де розташована проекційна кімната.

Дослідники підводних глибин отримають масу задоволення у Oceanogràfic. На сьогоднішній день, це найбільш великий в Європі океанаріум. 45 тисяч тварин 500 різних видів містяться в дев’яти дворівневих акваріумах у вигляді веж. Кожна вежа представляє одну з головних екосистем планети. В океанографічному парку є дельфінарій, зона мангрових заростей і боліт,  та сад з більш ніж 80 видами рослин.

fregataero.ru

Естети поспішають у El Palau de les Arts Reina Sofía - палац мистецтв, названий на честь королеви Іспанії Софії. Зовні будівля нагадує шолом конкістадора. Тут діють чотири сцени для проведення опери, балету, концертів, конференцій. Палац оточений садами і водоймами, де гуляти - окреме задоволення.

Тусівники не будуть сумувати в Аgora, де постійно відбуваються покази мод, тенісні турніри чи шоу мотоциклістів.

А ботаніків запрошує L’Umbracle - оранжерея, яка виконує функції ботанічного саду і художньої галереї.

І головний об’єкт, який всі мріють відвідати - El Museu de les Ciències Príncipe Felipe -  інтерактивний музей, освітній центр для популяризації науки, техніки та еволюції. Головний девіз валенсійського музею став гаслом для всіх наукових музеїв сучасного світу - «Заборонено не чіпати, не відчувати, не думати».

Сайт Міста мистецтв і науки.

Нагадуємо, що нещодавно вчені знайшли 30 нових видів глибоководних форм життя. 

Наступна публікація