Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Надмірна потреба у селфі може свідчити про психологічні проблеми

У зоні ризику опинились підлітки

Свята принесли не лише щасливі миті, а й спалах селфіманії. Новорічними фотками, наклацаними користувачами, рясніють усі соцмережі. І це знову повертає до медичних підозр і досліджень, що за потягом зробити вдалий знімок може маскуватися хвороба, йдеться в ТСН.19.30.

Софійська площа уже кілька тижнів - головна фотозона країни. Селфі тут на кожному кроці - головне мати фронтальну камеру. Біля ялинки можна стати героєм світлин, навіть не маючи камери.  Дехто знімає для соцмереж в надії вподобайок. Інші - просто для себе, заради пам’яті.

Селфі-лихоманка поступово підкорює світ. І часом за красивими світлинами криється серйозна проблема, кажуть психологи. Процес фотографування перетворюється на залежність. Кожну свою дію протягом дня людина фіксує для соцмереж.

Відео Залежність чи бажання зберегти фотоспогади: як розпізнати селфіманію

Новорічними фото, наклацаними користувачами, рясніють усі соцмережі. І це знову повертає до медичних підозр і досліджень, що за потягом зробити вдалий знімок може маскуватися хвороба. Де межа між звичайним фотографуванням та болісною селфізалежністю - дивіться далі.  

Залежність чи бажання зберегти фотоспогади: як розпізнати селфіманію

«Якщо ви живете тільки задля того, щоб мати певні фотографії, які ви зможете викласти і вас більше цікавить не наповнення, а результат, ця певна світлина, тоді ми можемо казати, що це вже патологізація процесу», - каже  психологиня Юлія Ніколішена.

Найбільше в зоні ризику саме підлітки. Недоотримані лайки, конкуренція з однолітками за кількість підписників можуть викликати серйозні психологічні проблеми. «Світ говорить про те, що мають назначати антидеприсанти, тобто можна сказати, що селфі віднесли до проблеми зв’язаної з депресією з відчуттям меншовартості», - додає психолог.

А буває заради вдалої світлини люди наражають себе на смертельну небезпеку. Залазять на високовольтні лінії, чіпляються до поїздів, або ж забираються на аварійні мости. Трапляється, що ці фотографії стають останніми.

Фотографувати не для когось, а для себе. Не гнатись за кількістю вподобайок. Знімати лише тоді, коли хочеться. Такі поради від психологів для всіх, хто любить фотографуватись. А ще завжди пам’ятати, що найкращі знімки все ж - спільні.

Кореспондент Антон Коцуконь.

Залиште свій коментар

Вибір редакції